tv3.lv

Merkele dienu pirms vēlēšanām pauž atbalstu Lašetam

Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien, dienu pirms Bundestāga vēlēšanām, pauda atbalstu konservatīvo bloka (CDU/CSU) saraksta līderim Armīnam Lašetam, uzsverot, ka rītdienas balsojums ir par to, lai Vācija būtu stabila.

2021. gada 25. septembrī 16:43

“Rītdiena ir par to, lai Vācija paliktu stabila,” sestdien mītiņā Lašeta dzimtajā Āhenē sacīja Merkele.

Lašeta veikumu Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes valdības vadītāja amatā raksturo “tiltu būvēšana”, norādīja kanclere, uzsverot, ka Lašets visas politiskās karjeras gaitā apliecinājis, ka iestājas par solidaritāti ne tikvien teorētiski, “bet ar dedzību un sirdi”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lašets aptaujās ilgu laiku atpalika no sociāldemokrātu sāncenša Olafa Šolca, tomēr pēdējās aptaujās pārsvars sarucis līdz statistiskās kļūdas robežai,kas gaidāmās vēlēšanas padara par vienas no neprognozējamākajām daudzu gadu laikā.

“Lai Vācija paliktu stabila, Armīnam Lašetam ir jlākļūst par kancleru, un CDU un CSU ir jābūt stiprākajam spēkam,” mudināja kanclere.

Pašreizējie aptauju rezultāti liek domāt, ka Vācijā pēc vēlēšanām gaidāms mokoši ilgs jaunās valdības veidošanas process, jo pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara beigām vairākuma koalīcijas sastādīšanai būs nepieciešamas vismaz trīs partijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm