tv3.lv

Merkele aizstāv piedāvājumu organizēt ES samitus ar Krieviju

Vācijas kanclere Angela Merkele nevēlas atkāpties no idejas par kopīgu Eiropas Savienības un Krievijas samitu rīkošanu, lai gan šo priekšlikumu noraidīja bloka līderu sanāksmē nedēļas beigās, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 28. jūnijā 20:40

Aicinājumu mainīt pieeju sarunām ar Maskavu, Eiropadomes samitā Briselē piedāvāja Vācija un Francija. Vairākas dalībvalstis, īpaši Baltijas valstis, kritizēja šādu priekšlikumu, ņemot vērā Krievijas agresīvo ārpolitiku. Merkele uzskata, ka šīs nesaskaņas būtu jārisina pie viena sarunu galda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Angela Merkele, Vācijas kanclere

“Es nedomāju, ka ir labāk par šīm lietām runāt tikai savā vidū. Ir jākonfrontē Krievijas prezidents un jāsaka, ka sadarbība šādā atmosfērā nevar notikt. Līdzīgi kā to darīja ASV prezidents Baidens, runājot par kiberuzbrukumiem. Kādēļ gan Eiropa nevar darīt tāpat?”

Pēdējais samits starp Eiropas Savienības līderiem un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu notika 2014. gadā. Pēc Merkeles un Emanuela Makrona piedāvājuma Ukraina pieprasīja lielvalstīm paskaidrot nepieciešamību šāda formāta atdzīvināšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm