Medijs: Pirms “Nord Stream” eksplozijām gāzesvadu tuvumā bija Krievijas karakuģi

Krievijas karakuģi dažas dienas pirms eksplozijām atradās netālu no gāzesvadiem “Nord Stream” Baltijas jūrā, noskaidrojuši Vācijas izdevuma “t-online” pētnieciskās žurnālistikas analītiķi.

25. martā 14:42

“Tiek uzskatīts, ka Krievijas karakuģi notikuma vietā strādāja tikai dažas dienas pirms uzbrukuma gāzesvadiem “Nord Stream” un “Nord Stream-2″,” vēsta izdevums, atsaucoties uz anonīmiem avotiem drošības struktūrās un publiski pieejamo datu analīzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gāzesvadu eksplozijas notika 26.septembrī. “t-online” rīcībā esošā informācija liecina, ka naktī uz 21.septembri Krievijas jūras spēku bāzi Kaļiņingradā atstāja vismaz trīs kuģi. “Uz “SS-750” ir minizemūdene ar pašgrābja bruņojumu, velkoņi “SB-123” un “Aleksandr Frolov”, kas aprīkoti ar pārkraušanas krāniem,” vēstīja izdevums.

Satelīta attēlu un citu datu analīze žurnālistiem liek domāt, ka vēl trīs kuģi varētu būt atbalstījuši operāciju,

Tikmēr 19.septembrī sāktās Krievijas Baltijas jūras flotes plašās mācības “varētu būt bijis aizsegs reālu uzdevumu izpildei”, pieļāva “t-online”.

2022.gada septembra beigās Baltijas jūrā notika vairākas eksplozijas, sabojājot abus “Nord Stream” cauruļvadus un izraisot četras noplūdes. Zviedrijas prokuratūra apstiprinājusi, ka “Nord Stream” gāzesvadu sprādzieni bijusi sabotāža, bet tās īstenotāji vēl arvien nav noskaidroti.

Ukraina un tās sabiedrotie gadiem ilgi iebilda pret “Nord Stream” projektu, uzskatot to par draudu nacionālajai drošībai. Taču Ukrainas valdība un militārpersonas noliedz jebkādu saistību ar sabotāžu un apgalvoja, ka nezina, kas to īstenojis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm