Matiss NATO aizsardzības ministriem sola, ka ASV turpinās aizsargāt savus sabiedrotos

NATO ir Amerikas Savienoto Valstu fundamentāls pamats – savā pirmajā tikšanās reizē ar NATO valstu pārstāvjiem izteicās jaunais ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss. Briselē šodien aizsāktajā divu dienu ministru sanāksmē paredzēts apspriest gan dalībvalstu izdevumus aizsardzībai, gan attiecības ar Krieviju.

2017. gada 15. februārī 22:09

Atvaļinātais ģenerālis Džeimss Matiss ir viens no vismazākās pretrunas izraisījušajiem Donalda Trampa valdības ministriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atšķirībā no jaunā prezidenta viņš paudis stingru beznosacījumu atbalstu NATO alianses savstarpējas aizsardzības principiem un stingri nosodījis Krievijas 2014. gadā īstenoto Krimas aneksiju.

Dodoties uz savu pirmo tikšanos ar NATO aizsardzības ministriem Briselē, Matiss vēlreiz apliecināja, ka savu nostāju nav mainījis.

Tramps, kurš cer izveidot draudzīgas attiecības ar Krieviju, ir nosaucis NATO par novecojušu aliansi, draudot nesniegt tās dalībvalstīm palīdzību, ja tās nepalielinās aizsardzības izdevumus līdz līgumā paredzētajiem 2% iekšzemes kopprodukta.

Atbildot uz šo kritiku, alianses ģenerālsekretārs paziņojis, ka 2% atzīmes sasniegšana visās dalībvalstīs tagad ir viena no NATO galvenajām prioritātēm.

Jāpiebilst, ka jau rīt Vācijā G20 valstu samita laikā varētu notikt pirmā Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova un viņa ASV kolēģa Reksa Tillersona tikšanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV mediji pēdējās nedēļās publicē arvien jaunas ziņas par Trampa uzticības personu iespējamajiem kontaktiem ar Krievijas specdienestiem. Tādēļ amatu jau zaudējis Trampa prokrieviskais padomnieks Nacionālās drošības jautājumos Maikls Flinns, un Baltajam namam nācies savu retoriku pret Krieviju padarīt stingrāku.

Piemēram, prezidenta preses sekretārs vakar paziņoja, ka Krievijas okupētā Krimas pussala ir jāatdod Ukrainai.

Kamēr Krima netiks atdota, ar to saistītās sankcijas atceltas netikšot. Tomēr Krievija jau paziņojusi, ka Krima ir tās teritorija un tā savu teritoriju nevienam neatdošot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm