Maskavas roka: Irānas rīcībā nonāk Ukrainā sagrābto ASV ieroču paraugi

Pentagonā uzskata, ka Krievijas rīcības dēļ Irānas militāro speciālistu rokās nonāk ASV bruņojuma paraugi, kuri Teherānā tiek rūpīgi pētīti.

Runa ir par Ukrainā sagrābtiem ASV ražotajiem ieročiem, ko Maskava nosūta saviem sabiedrotajiem Irānā, – atsaucoties uz avotiem Pentagonā, vēsta raidsabiedrība CNN.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vašingtona ir pārliecināta, ka Teherānas rokās ir nonākuši, piemēram, ASV prettanku raķešu sistēmas “Javelin” paraugi. Ukrainas spēki bijuši spiesti vairākas no šīm sistēmām pamest kaujaslaukā.

CNN avoti uzskata, ka līdz ar šādu Maskavas un Teherānas vienošanos Irānas varasiestādes ir ļoti ieinteresētas, lai karadarbība Ukrainā turpinātos un lai sniegtu Krievijai atbalstu karā.

Pagaidām nav zināms, vai Irānai ir izdevies sekmīgi kopēt Ukrainā sagrābtos amerikāņu ieročus, taču Teherānai savulaik jau ir bijusi veiksmīga pieredze, veidojot ieroču sistēmas, kas balstītas uz amerikāņu paraugos, kuri jau agrāk bija nonākuši irāņu rokās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā piemērs tiek minēta irāņu prettanku vadāmā raķete “Toophan”, kas tika radīta pagājušā gadsimta 70. gados, balstoties uz amerikāņu raķeti “BGM-71 TOW”.

2011. gadā irāņi pārtvēruši arī ASV ražoto “Lockheed Martin RQ-170 Sentinel” dronu un izstrādāja tā kopiju. Šis irāņu drons 2018. gadā šķērsoja Izraēlas gaisa telpu, pirms tika notriekts.

Pentagonā komentē, ka šādi riski tiek ņemti vērā, pieņemot lēmumus par ieroču piegādēm trešajām valstīm, un neesot pamata liekam satraukumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm