tv3.lv

Maskavā sākta bezmaksas vakcinēšana pret Covid‑19

Maskavā sestdien sākta bezmaksas vakcinēšana pret Covid-19 ar Krievijā radīto vakcīnu “Sputņik V”, kurai sākotnēji aicināti pieteikties veselības aprūpes, izglītības un sociālo dienestu darbinieki.

2020. gada 5. decembrī 14:05

Pilsētas poliklīnikās izveidoti aptuveni septiņdesmit vakcinācijas punkti. Uz vakcinēšanos var pieteikties cilvēki vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kas nesirgst ar hroniskām slimībām un nav slimojuši pēdējo divu nedēļu laikā, izņemot topošās māmiņas un sievietes, kuras baro bērnu ar krūti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viss process aizņem nepilnu stundu, ieskaitot anketas aizpildīšanu, ārsta apskati, vakcīnas sagatavošanu un 30 minūšu novērošanu pēc vakcinēšanas.

Kā šīs nedēļas vidū pavēstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, tuvākajā laikā tiks saražoti aptuveni divi miljoni vakcīnas “Sputņik V” devu un valstī varēs sākties masveida vakcinācija, savukārt vicepremjere Tatjana Goļikova izteikusies, ka līdz nākamās nedēļas beigām vakcinācija sāksies visos Krievijas reģionos.

Par pasaulē pirmās Covid-19 vakcīnas reģistrāciju Krievija paziņoja jau augustā, izpelnoties starptautisko ekspertu kritiku, jo tobrīd tā bija izmēģināta tikai pavisam nelielam skaitam cilvēku.

Aizvadītajos mēnešos, lai gan klīniskie pētījumi nav pabeigti, vakcinēšanās tika piedāvāta mediķiem un skolotājiem, arī vairākas augstas amatpersonas paziņoja, ka ir to saņēmušas, un šonedēļ tika sākta Krievijas Jūras spēku kuģu apkalpju vakcinācija pirms došanās misijās.

Tikmēr medicīnas darbinieku arodapvienības “Ārstu alianse” vadītāja Anastasija Vasiļjeva radiostacijai “Eho Moskvi” pašreizējo vakcinācijas kampaņu nosaukusi par “smieklīgu politisko akciju”, norādot, ka pagaidām nav skaidri zināms, cik šī efektīva un droša ir šī vakcīna. Pēc viņas teiktā, pētījumi veikti ar nepietiekamu skaitu brīvprātīgo, bet šim jautājumam veltītajos zinātniskajos rakstos var atrast daudz neprecizitāšu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maskavā ik dienas tiek reģistrēta vidēji ceturtā daļa no kopējā Krievijā jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaita. Sestdien ziņots, ka aizvadītājā diennaktī galvaspilsētā inficēšanās apstiprināta vēl 7993 cilvēkiem, bet visā valstī – 28 782 cilvēkiem. Tas ir lielākais vienā dienā atklātais saslimušo skaits kopš pandēmijas sākuma.

Kopējais ar jauno koronavīrusu inficēto skaits Krievijā pārsniedzis 2,4 miljonus, šai ziņā tā ierindojas ceturtajā vietā pasaulē aiz ASV, Indijas un Brazīlijas, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 valstī prasījusi kopskaitā 42 684 cilvēku dzīvības.

Lasi vēl: Maskavā sāksies masveida vakcinācija pret Covid-19

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm