tv3.lv

Maskava nesamierināšoties ar “uzbrukumu” krievu valodai Baltijas valstīs

Krievija nesamierināsies ar Baltijas valstīs notiekošo “uzbrukumu” krievu valodai, sestdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīns Dolgovs.

2014. gada 15. septembrī 19:24

Šādu nostāju viņš paudis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mītošo Krievijas tautiešu konferencē, vēsta Krievijas Ārlietu ministrija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs nesamierināsimies ar uzbrukumu krievu valodai, ko mēs redzam Baltijā. Uzskatām zināmos Latvijas un Igaunijas varasiestāžu soļus, kas ir vērsti uz krievu valodas statusa un stāvokļa apspiešanu, par rupju vispārpieņemto universālo cilvēktiesību normu pārkāpšanu,” norādīja Dolgovs. “Oficiālās Rīgas paziņojums par to, ka krievu skola, kas Latvijas zemē ir pastāvējusi kopš 1789.gada, ir pilnībā jālikvidē līdz 2018.gadam, civilizētajai pasaulei ir nepieņemams.”

“Starptautiskajai sabiedrībai apņēmīgi jāliek šķēršļi, lai nepieļautu turpmāku rupju Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību pārkāpšanu, jau tā pārmērīgo un politizēto rusofobijas pieaugumu,” sacīja Dolgovs.

Ārzemēs ārkārtīgi daudz krievu, “veseli Krievu pasaules segmenti”, sastopas ar nopietnām problēmām savu tiesību un likumīgo interešu nodrošināšanā, apgalvoja Krievijas ĀM pārstāvis.

Viņš arī kritizēja Latvijas un Igaunijas politiku pilsonības jomā.

“Asā Latvijas un Igaunijas masveidīgās bezpilsonības problēma saglabājas. Pieprasām, lai starptautiskā sabiedrība vērš apņēmīgus soļus pret Igaunijas un Latvijas varasiestādēm, lai šī apkaunojošā parādība uz visiem laikiem pazustu no Eiropas,” norādīja Maskavas amatpersona.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm