tv3.lv

“Mani pārsteidza skarbie dzīves apstākļi”, stāsta zviedriete, kas vairākus mēnešus dzīvoja pie teroristiem

16 gadus jaunā zviedriete aizbēga uz Sīriju pagājušajā gadā, tur viņu sev līdzi aizvīla kāds jauns vīrietis, kurš atbalsta Islāma valsti – ziņoja amatpersonas. Glābšanas operācija notika pagājušajā nedēļā, un tagad meitene atrodas Irākas ziemeļos, gaidot, kad varēs doties mājās, vēsta Reuters.

2016. gada 3. martā 9:31

Pērnā gada maijā 16 gadus jaunā zviedriete aizbēga uz Sīriju kopā ar savu draugu, kurš, izrādās, bija ISIS terorists. Zināms, ka pusaudze bijusi stāvoklī. Ar savu draugu teroristu viņa iepazinās 14 gadu vecumā, īsi pēc tam, kad pameta mācības skolā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vecāki meitenes pazušanā vaino sociālos dienestus, kas sākumā nav ticējuši, ka meitene tiešām aizbēgusi uz arābu valstīm.

Tagad meitene stāsta, ka piekritusi doties līdzi savam draugam “pie ISIS”, jo nav zinājusi, kas tas ir. “Es piekritu, jo nezināju, kas ir ISIS, ne arī – kas ir islāms,” vēlāk intervijā stāsta zviedriete.

Zviedrietei un viņas draugam izdevās šķērsot vairāku valstu robežas bez pases. Viņi ceļojuši, izmantojot vilcienus un autobusu.

Taču, nonākot Sīrijā, zviedrieti pārsteiguši turienes skarbie dzīves apstākļi. “Mājā nebija nekā – ne elektrības, ne ūdens. Tas bija pavisam citādāk nekā manās mājās Zviedrijā,” viņa stāsta.

Pēc tam viņa mēģinājusi telefoniski sazināties ar savu māti, un sacījusi, ka vēlas atgriezties Zviedrijā.

Tikmēr viņas bērna tēvs iepriekš ierunājis video, kurā saka, ka vecāki nekad nedabūs savu “mazo meiteni” atpakaļ un ka viņa no Zviedrijas ir aizbēgusi, jo valsts ir pilna ar rasistiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm