tv3.lv

Makrons sola kāpināt ieroču piegādes Ukrainai

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien telefona sarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski solījis palielināt ieroču piegādes Ukrainai.

17. maijā 22:40

“Viņš apstiprināja, ka nākamajā dienās un nedēļās ieroču piegādes no Francijas turpināsies un pieaugs to intensitāte, tāpat kā humānās palīdzības piegādes,” paziņoja Makrona birojs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Francija sākotnēji vilcinājās piegādāt smagos ieročus Kijivai, un Makrons pozicionēja sevi kā vidutāju krīzē, regulāri sazinoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Taču pakāpeniski Makrona sarunas ar Putinu apsīka un pieaudzis Francijas militārais atbalsts Ukrainai.

Aprīļa beigās Makrons paziņoja, ka Francija piegādās Ukrainai prettanku raķetes “Milan” un pašgājējas lielgabala haubices CAESAR.

Francija arī paziņoja, ka kopš februāra Ukrainai piegādātas kopumā 800 tonnas humānās palīdzības.

Abi līderi telefona sarunā arī apsprieda iespējas Ukrainas graudu eksportam, no kā atkarīgas daudzas nabadzīgās valstis.

Ukrainai, kas tiek uzskatīta par vienu no pasaules lielākajām maizes klētīm, kopš kara sākuma nenākas viegli eksportēt savus graudus, jo Krievija bloķējusi eksporta ceļus. Turklāt šogad Ukrainā kara dēļ paredzama divreiz mazāka raža.

“Abi prezidenti arī pārrunāja drošības garantijas, ko Francija varētu sniegt Ukrainai starptautiskā līguma ietvaros, lai garantētu valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes ievērošanu,” paziņoja Makrona birojs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm