tv3.lv

Makrons pārliecinoši uzvar Lepēnu: paziņoti galīgie Francijas prezidenta vēlēšanu rezultāti

24. aprīlī 21:42

Francijā ar Emanuela Makrona uzvaru noslēgušās prezidenta vēlēšanas, sniedzot viņam otro piecgadi Elizejas pilī. Apkopoti galīgie vēlēšanu rezultāti.

Makrons vēlēšanās saņēma 58,5% balsu, uzvarot savu konkurenti, galēji labējo Marinu Lepēnu, kurai 41,5% atbalsta. Lai gan uzvara visai komfortabla, salīdzinot ar iepriekšējo abu dueli, atbalsts Makronam sarucis un sniedzis viņam sašķeltu valsti.

“Mani dārgie pilsoņi. Turpmākos piecus gadus es vēlos strādāt ar ambīcijām un labestību Francijai. Šī jaunā ēra nebūs turpinājums manam iepriekšējam piecgades termiņam, bet gan kas jauns – no jauna radīta metode, kā labāk kalpot valstij,” paudis Makrons.

Marinai Lepēnai šī bija trešā sakāve prezidenta vēlēšanās. Viņa ātri atzina zaudējumu un sacīja, ka tagad koncentrēsies uz parlamenta vēlēšanām: “Nacionālā apvienība strādās, lai apvienotu visus tos, kuri vēlas pulcināt savus spēkus pret Emanuela Makrona politiku. Mēs atbalstīsim vai piedāvāsim kandidātus reģionos vai citās teritorijās un aicinu jūs par viņiem balsot.”

Krievijas izvērstā kara kontekstā Ukrainā, Lepēnai bija jūtami jāmaina sava pozīcija attiecībā pret Maskavu un Vladimiru Putinu – iepriekš abiem politiķiem ļoti siltas attiecības, taču priekšvēlēšanu laikā viņa Krievijas iebrukumu nosodījusi. Makrons pirms kara un tā laikā uzturējis neparastus telefoniskus kontaktus ar Krievijas līderi, kas gan nav nesuši rezultātu un brīžiem nosodīti.

Makronu ar pārvēlēšanu jau apsveikuši vairāku valstu līderi un politiķi, tostarp Latvijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm