Makrons izmanto “kodolopciju” pensiju reformā, opozīcija sarīko haosu parlamentā

Francijas premjerministre Elizabeta Borna ceturtdien parlamentam paziņoja, ka valdība īstenos prezidenta Emanuela Makrona virzīto pensiju reformu bez apstiprināšanas parlamenta apakšpalātā.

16. martā 17:16

“Mēs nevaram likt likmes par savu pensiju nākotni,” Borna pavēstīja parlamentam īsi pirms paredzētā balsojuma, atsaucoties uz Francijas konstitūcijas pantu, kas ļauj valdībai apiet parlamentu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņas paziņojums izraisīja kreisās opozīcijas sašutumu, kas skaļi dziedāja Francijas himnu, bet galējie labējie pavēstīja, ka iesniegs parlamentā neuzticības ierosinājumu valdībai.

Francijas parlamenta augšpalāta – Senāts pirms tam, ceturtdien, apstiprināja Makrona virzīto pensiju sistēmas reformu. Vēlāk bija paredzēts balsojums parlamenta apakšpalātā, taču tur balsojuma rezultātu bija grūti prognozēt.

Pensiju sistēmas reforma ir viens no Makrona otrās prezidentūras stūrakmeņiem, un neatkarīgi no plašajiem protestiem reforma sasniedza likumdošanas procedūras noslēdzošo fāzi.

Galvenā reformas sastāvdaļa ir pensionēšanās vecuma paaugstināšana no 62 līdz 64 gadiem. Turklāt paredzēts pagarināt obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu periodu pilnas pensijas saņemšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus minimālo pensiju plānots paaugstināt līdz 1200 eiro.

Valdība norāda, ka reforma nepieciešama, jo pašreizējā pensiju sistēma nav ilgtspējīga un tuvākajā laikā tai draud deficīts.

Turpinot protestus pret reformu, trešdien tūkstošiem cilvēku atkal izgāja pilsētu ielās. Vienlaikus streikoja transporta sektora un citu nozaru darbinieki, tiesa, mazākā skaitā nekā iepriekš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm