Lukašenko laipo, Kremlis dzen viņu strupceļā

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko otrdien publiski pavēstīja, ka viņa valsts ir iesaistīta “Krievijas speciālajā militārajā operācijā”, taču diktators noraidīja iespēju sūtīt uz Ukrainu baltkrievu karavīrus. Novērotāji atzīmē, ka Lukašenko ir apjucis, saskaroties ar spiedienu no Kremļa, kas vēlas ieraut Minsku noziedzīgajā karā pret Ukrainu.

Lukašenko otrdien sasauca īpašu drošības jautājumiem veltītu sapulci, kurā noraidīja pieņēmumus, ka Baltkrievijā varētu tikt izsludināta rezervistu mobilizācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cik vien kalpoju, gatavojos karam”

“Ķeras pie dažādiem iemesliem: Krievija izsludināja mobilizāciju, attiecīgi, rīt Baltkrievija izsludinās mobilizāciju,” oficiālā ziņu aģentūra “Belta” citē diktatoru. “Vēlreiz uzsveru: mums nav vajadzības izsludināt mobilizāciju. Par laimi, Baltkrievijas teritorijā kara nav.”

Vienlaikus Lukašenko atzinis, ka Baltkrievija piedalās “Krievijas speciālajā operācijā”: “Bet savus karavīrus [uz Ukrainu] nesūta.” Diktators arī atzīmējis, ka Baltkrievija modernizē savus bruņotos spēkus.

“Jau vairākkārt esmu teicis, uzsvēršu vēlreiz: nesen viens nelietis uzstājās zem titriem “Lukašenko gatavojas karam.” Pilnīgi precīzi. Cik vien kalpoju par prezidentu, gatavojos karam. Un ne es to izdomāju,” sacījis Lukašenko, citējot frāzi: ja gribi mieru, gatavojies karam.

Baltkrievijas diktators norādījis, ka viņa valdīšanas laikā jau piekto reizi tiek modernizēti bruņotie spēki atbilstoši aktuālajai situācijai un ņemot vērā pasaules konfliktu un karu mācības.

Lukašenko armijā draud dumpis?

Krievi var mēģināt sarīkot dumpi un pārņemt kontroli pār Baltkrievijas militārajiem spēkiem, – iepriekš brīdinājis Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa vērtējumā Lukašenko ir ārkārtīgi apmulsis Putina spiediena dēļ, kurš mēģina ievilkt Baltkrieviju karā ar Ukrainu. Baltkrievijas diktators atrodoties trauslā stāvoklī: “Viņš nav tik spēcīgs leģitimitātes ziņā, kā viņš ir pieradis uzskatīt, un kā tas bija līdz 2020.gada rudenim.”

“No otras puses, viņš atrodas zem ārkārtēja spiediena no Putina puses. Krievija no sabiedrotās valsts vēlas panākt intensīvāku līdzdalību karā,” vērtē Podoļaks, uzsverot, ka plašāka Baltkrievijas līdzdalība karā apdraud tās valstiskumu. “To saprot baltkrievi, arī Lukašenko.”

“Tāpēc Lukašenko, no vienas puses, ir apjukumā, no otras puses, nomākta stāvoklī,” piebilda Podoļaks.

Vienlaikus Podoļaks uzsvēris, ka Ukrainas spēki ir nostiprinājuši aizsardzības pozīcijas uz robežas ar Baltkrieviju.

“Neapšaubāmi, Krievija tagad mēģina turp nosūtīt savus mobilizētos, līdz 20-30 tūkstošiem… kaut kādi mēģinājumi var būt… pat iekšējais dumpis – viens no scenārijiem, kuru mēs uzskatām par diezgan nopietnu… ka, piesātinot Baltkrievijas militārās vienības, krievi mēģinās sarīkot dumpi un pārņemt kontroli pār militāristiem no Lukašenko,” sacīja Podoļaks.

 Lukašenko taktika – ne atteikties, ne piekrist

Baltkrievijas diktators baidās no valsts dalības Krievijas izvērstajā karā pret Ukrainu, un viņš darīs visu, lai tas nenotiktu, iepriekš “Unian” sacījis Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs Kirils Budanovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Krievijas Federācijas vadība mēģināja pierunāt Lukašenko iesaistīties karā. Ir noteikts formāts, kas viņam tika piedāvāts,” atzīmējis Budanovs, norādot, ka Lukašenko no tā cenšas izvairīties, ne atsakoties, ne arī piekrītot. “Viņš patiesībā dara visu, lai tas nenotiktu.”

Budanovs arī atzīmējis, ka šobrīd Baltkrievija lielā mērā ir atkarīga no Ķīnas pozīcijas: “Un viņi atskatīsies un jautās tikai un vienīgi Ķīnai. Tuvākajā laikā, visticamāk, Krievijai arī pārstās kaut ko jautāt… Ķīna atšķirībā no Krievijas šobrīd ir patiešām ietekmīga valsts.”

Minska gatavojas Krievijas mobilizēto uzņemšanai

Sociālajos tīklos publiskota informācija, ka Baltkrievijā tiek veiktas dzelzceļa infrastruktūras pārbaudes. Eksperti to saistījuši ar gatavošanos sagaidīt militāro vilcienu sastāvus no Krievijas.

Tika ziņots arī par pēkšņu gatavības pārbaudi Baltkrievijas spēku vienībā pie Minskas, kuras teritorijā atrodas viens no lielākajiem militārajiem lidlaukiem valstī.

Pēc Ukrainas izlūkdienesta ziņām, Baltkrievijā plānots izvietot 20 000 no Krievijas mobilizēto. Viņiem līdz mēneša beigām būtu jāpapildina valstī jau esošās Krievijas armijas vienības.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm