tv3.lv

Lukašenko draud Rietumiem: Mēs tā iesitīsim, ka maz neliksies

“Mēs tā iesitīsim, ka maz neliksies”. Ar šādiem vārdiem Baltkrievijas pašpasludinātais prezidents, atrodoties 50 kilometrus no Ukrainas robežas, draudējis Rietumiem. Tikmēr pašā Ukrainā turpina pieaugt bažas par karu.

22. janvārī 20:50

Pēc aizvadītas saspīlētas darba nedēļas Rietumu un Maskavas attiecībās Kremlis turpina mēģinājumus demonstrēt spēku. Krievijas Aizsardzības ministrija izplatījusi video, kurā “Sukhoi” iznīcinātāji dodas uz Baltkrieviju, lai piedalītos izziņotajās mācībās kopā ar neleģitīmo Minskas režīmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā vadītājs piektdien apmeklēja militāro bāzi 50 kilometru no Ukrainas robežas un uzsvēra – karu nevēlas, bet Rietumiem jābeidz bakstīt Krievija un Baltkrievija. “Mēs tādā gadījumā iesitīsim tā, ka maz neliksies. Ar mums nevajag ielaisties. Mūs ir neiespējami sakaut,” citēts Lukašenko.

Ukraina tiek ielenkta. Militārās mācības tās ziemeļos februārī Baltkrievijā, vienlaikus 100 000 karavīru Krievija savilkusi pie kaimiņvalsts austrumu robežas. Otrpus tai dzīve nemierīga. Tur ļoti labi saprot, ko nozīmē Krievijas agresija. Ukrainas austrumi ar to sastopas jau kopš 2014. gada.

“Sajūta, ka tuvumā kaut kas ļoti briesmīgs un biedējošs. Jā, varu teikt, ka esmu nobijies,” pauž Austrumukrainas iedzīvotājs Viktors Pičugins.

“Ukraiņi – kā jau Viktors teica – mēs esam miermīlīga tauta, bet, ja kāds atkal mēģinās atņemt mūsu brīvību, mēs cīnīsimies pretī,” norāda Austrumukrainas iedzīvotāja Jūlija Napoļska.

Krievija tikmēr turpina apgalvot, ka negrasās iebrukt kaimiņvalstī un vēlas rakstisku atbildi uz tās pēc būtības jau noraidītajām tā sauktajām drošības garantijām, kas nozīmētu, ka pasaules faktiski atgriežas laikā, kad valdīja lielvaru ietekmes zonas. ASV prezidents Džo Baidens šajā nedēļas nogalē ar padomniekiem apspriedīsies par tālāko rīcību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm