Lukašenko dod mājienu, ka Krievijas kodolieroči jau ir valstī

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko netieši norādījis, ka vakar parakstītais Kremļa rīkojums par kodolieroču izvietošanu mūsu kaimiņvalstī jau tiek pildīts.

26. maijā 7:40

Kopš Krievijas paziņojuma, ka kodolgalviņas nonāks pie Polijas robežas Baltkrievijā, bija skaidrs, ka lēmumi vai apstiprinājumi, kas sekojuši līdz šim ir neko fundamentāli šajā eskalācijā nemainīs. Krievijas vadonis Putins uzsvēra, ka pārvietošana tiks noslēgta līdz jūlija sākumam, taču Lukašenko saka, ka tā jau notiek.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums šeit jau bija jāsagatavo noliktavas un citas lietas. Mēs to visu izdarījām. Tāpēc sākās kodolgalviņu pārvietošana,” paudis Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko.

Uz žurnālista jautājumu, vai jau sākās, Lukašenko atbildēja apstiprinoši – tas ir noticis. Uz jautājumu, vai tie jau ir Baltkrievijā, Lukašenko atbildēja šādi: “Varētu būt – es atnākšu un pārbaudīšu.”

Notiekošo nosoda demokrātiskā opozīcija, sakot, ka šādi lēmumi pārkāpj pamatlikumu un virkni starptautisko līgumu.

Svjatlana Cihanouska
Baltkrievijas opozīcijas līdere

“Tas padarīs baltkrievus par Krievijas impērisko ambīciju ķīlniekiem. Vēl nav par vēlu, bet laiks iet uz beigām. Es aicinu mūsu partnerus un sabiedrotos veikt stingrus pasākumus, lai novērstu kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā.”

ASV valdība uzskata, ka Krievijas rīcībā ir aptuveni 2000 taktisko kodolieroču. Tas, cik ieroču nonāks pie Eiropas Savienības robežas, nav zināms.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm