Luhanskas deokupācija sākusies: Ukrainas spēki atguvuši jau vairākus ciemus

Luhanskas apgabala militārās administrācijas vadītājs Serhijs Gaidajs paziņojis, ka trešdien Ukrainas aizstāvji sākuši Luhanskas apgabala atbrīvošanas operāciju. Vairākas apdzīvotas vietas jau esot atbrīvotas.

“Luhanskas apgabala deokupācija ir sākusies. Vairākas apdzīvotas vietas jau ir atbrīvotas no Krievijas armijas, krievu iebrucējiem,” Gaidajs pavēstīja videovēstījumā “Telegram” kanālā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc Gaidaja teiktā, iebrucēji saprot, ka “viņus gaida sakāve”, tāpēc cenšas pēc iespējas mīnēt visus ceļus un ēkas.

“Neskrieniet vilcienam pa priekšu, nemēģiniet sakravāt mantas un doties atpakaļ. Mēs jums pateiksim, kad varēsiet atgriezties un kur tieši doties,” – aicināja administrācijas vadītājs.

Viņš norādīja uz nepieciešamību vispirms atbrīvot teritoriju, jo okupanti, atkāpjoties atstāj mīnas, kas paredzētas cilvēku kropļošanai un ekstremitāšu noraušanai.

Krievijas spēkiem trūkst karavīru, kas nepieciešams, lai apturētu Ukrainas vienību virzību uz Luhanskas apgabalu, raidsabiedrība CNN citē Krievijas kara korespondentu Aleksandru Kotu, kura ieskatā Krievijas pēdējā laika zaudējumi esot tieši saistīti ar to.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šobrīd frontes līnijā ir ļoti smags periods,” atzinis Krievijas kara korespondents. Pēc viņa teiktā, drīzumā Luhanskā gaidāmas nopietnas kaujas, un viņam neesot pārliecības, ka krievi spēs apturēt ukraiņu pretuzbrukumu.

Jāatgādina, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins trešdien parakstīja konstitucionālos likumus, kas četrus daļēji okupētos Ukrainas reģionus iekļauj Krievijas sastāvā, izbeidzot formālo aneksijas procesu.

Uz šo likumu pamata veic izmaiņas Krievijas konstitūcijā – tai kā Krievijas Federācijas subjektus pievienos Hersonas un Zaporižjas apgabalus, kā arī Luhanskas un Doneckas “tautas republikas”.

Kremlis pēc šo teritoriju aneksijas solījis tās aizsargāt kā savu teritoriju. Tomēr šobrīd notiek šo apgabalu deokupācija.

Kā trešdien atkārtoti uzsvēra Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola, Donecka, Hersona, Luhanska un Zaporižja – tāpat kā Krima – ir un paliks neatkarīgas un suverēnas Ukrainas sastāvā: “Neviens fiktīvs referendums to nekad nevar mainīt”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm