Londonas ugunsgrēks – postošākā ugunsnelaime vairāku desmitu gadu laikā

Trešdien, 14. jūnijā, ziņu virsrakstos atkal nonāca Londona un atkal – ar kādu traģisku vēsti. Šoreiz runa nav par teroraktu, bet gan plašu ugunsgrēku, kas naktī izcēlās vienā no metropoles augstceltnēm. Precīzs bojāgājušo skaits joprojām nav zināms.

2017. gada 14. jūnijā 21:21

Postošais ugunsgrēks Londonas ziemeļrietumos izcēlās īsi pēc pusnakts – laikā, kad lielākā daļa mājas iedzīvotāju bija devušies gulēt. Izglābtie stāsta, ka pamodušies no bieziem, kodīgiem dūmiem un sirēnu kaucieniem. Par spīti glābēju pūliņiem, 24 stāvus augsto “Grenfell” torni drīz vien pārņēma liesmas visā garumā. Tuvējās apkārtnes iedzīvotāji bija spiesti vien bezpalīdzīgi noskatīties traģēdijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Augstceltnē ir ap 120 dzīvokļu. Glābēji evakuāciju sāka no zemākajiem, kam arī vieglāk tika klāt. Par augstāko stāvu iemītniekiem ziņas ienāk tikai pamazām. Dienas laikā tika apstiprināts, ka bojā gājuši vismaz 6 cilvēki un 50 guvuši ievainojumus. Londonas mērs pateicās dienestiem par darbu, riskējot ar pašu dzīvībām, bet arī lika saprast, ka upuru skaits izrādīsies lielāks.

Pat Londonas ugunsdzēsības dienesta vadītāja atzinusi, ka turpat 30 gadu ilgās karjeras laikā neko tamlīdzīgu nav piedzīvojusi. Nelaimes cēloņi vēl tiek izmeklēti.

Iedzīvotāju izveidotā aktīvistu grupa gan vaino slikto ēkas ugunsdrošību, par ko apsaimniekotājus jau esot informējuši sen, taču nekāda rīcība nav sekojusi.

Foto: uguns “aprij” augstceltni Londonā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm