tv3.lv

Lietuvas Seima vēlēšanās balsojuši 47,6% vēlētāju

Lietuvā notikušajā Seima vēlēšanu pirmajā kārtā piedalījušies 47,6% balsstiesīgo valsts iedzīvotāju – par trim procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējās parlamenta vēlēšanās pirms četriem gadiem.

2020. gada 11. oktobrī 21:40

Iepriekšējā balsošanā savu gribu šoreiz pauduši 11,64% vēlētāju, svētdien Lietuvā balsojuši vēl 35,52% vēlētāju, bet, ierēķinot arī ārvalstīs balsojušos Lietuvas pilsoņus – 35,9%, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija, kas publiskota pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2016.gadā parlamenta vēlēšanās piedalījās 50,64% Lietuvas balsstiesīgo iedzīvotāju un 6,65% no viņiem balsoja jau iepriekš, bet šogad jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanas nolūkā agrāko divu dienu vietā iepriekšējai balsošanai bija atvēlētas četras dienas. Piektdien un sestdien notika balsošana mājās, kurai varēja pieteikties arī cilvēki, kam jāatrodas pašizolācijā.

Pie balsošanas urnām saskaņā ar CVK datiem šoreiz bija tiesīgi doties 2 449 683 cilvēki – gandrīz par 55 000 mazāk nekā pirms četriem gadiem.

Vēlēšanu iecirkņi slēdza durvis plkst.20.

Kā priekšpusdienā preses konferencē paziņoja CVK priekšsēdētāja Laura Matjošaitīte, šai reizē balsošanas rezultātu paziņošana varētu mazliet iekavēties gan tādēļ, ka iepriekšējās balsošanas rezultātu apkopošana aizņem vairāk laika, gan Covid-19 dēļ ieviesto drošības pasākumu dēļ.

Lasi vēl: Nausēda: No jaunā Seima sagaidu lielāku gatavību uz dialogu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm