Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lietuvas robežsardzes priekšnieks: Valdības lēmuma dēļ lauzt līgumu par “Belarusjkaļij” kravu tranzītu varētu augt migrantu plūsma

Pēc Lietuvas valdības lēmuma no februāra lauzt valsts dzelzceļa uzņēmuma “Lietuvos geležinkeliai” līgumu ar ASV sankcijām pakļauto Baltkrievijas kālija mēslojuma ražotāju “Belarusjkaļij” par kravu tranzītu atkal varētu pieaugt nelegālo migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas iekļūt Lietuvā, piektdien pieļāvis Valsts robežsardzes dienesta (VSAT) priekšnieks ģenerālis Rustams Ļubajevs.

14. janvārī 16:20

“Šīs problēmas risinājuma kontekstā var sagaidīt zināmu reakciju, var pastiprināties mēģinājumi dzīt migrantus uz Lietuvu, tāpēc robežu apsargājam pastiprinātā režīmā, mums palīdz arī citas institūcijas – armija un policija,” viņš sacījis aģentūrai BNS.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, Baltkrievijas valsts uzņēmuma “Belarusjkaļij” kravu tranzīts caur Lietuvu netika pārtraukts, kad 8.decembrī stājās spēkā tam noteiktās ASV sankcijas. Noskaidrojās, ka “Belarusjkaļij” novembrī veicis priekšapmaksu uzņēmumam “Lietuvos geležinkeliai”, kas ir pietiekama, lai turpinātu “Belarusjkaļij” kravu pārvadāšanu decembrī, janvārī un februārī.

Valdība apņēmās meklēt iespējas, kā dzelzceļa kompānijai lauzt līgumu un šonedēļ apstiprināja stratēģisko uzņēmumu darījumu izvērtēšanai izveidotās komisijas atzinumu, ka līgums ar “Belarusjkaļij” un tā grozījumi apdraud Lietuvas nacionālās drošības intereses, tādēļ no februāra līgums tiks lauzts.

Pēc trīs diennakšu pārtraukuma, kad Lietuvas robežsargi nefiksēja nevienu mēģinājumu nelegāli šķērsot abu valstu robežu, aizvadītajā diennaktī viņiem atkal nācies piespiest doties atpakaļ uz Baltkrieviju 18 migrantus.

Robežsardzes priekšnieks gan sliecies situāciju nedramatizēt, bet atgādinājis, ka kopš gada sākuma robežsargi tikpat kā nevienu dienu nebija likuši doties atpakaļ vairāk par desmit migrantiem.

“Situācija pagaidām ir stabila,” norādījis Ļubajevs.

Pēc viņa teiktā, saskaņā ar publiski pieejamajiem datiem Baltkrievijā atrodas aptuveni tūkstotis migrantu, kuri varētu mēģināt šķērsot Lietuvas, Latvijas vai Polijas robežu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lietuvas valdība nolēmusi no sestdienas atcelt pašvaldībās gar Baltkrievijas robežu ieviesto pastiprināto ārkārtējo stāvokli un no pusnakts piekļuve pierobežas zonai vairs netiks ierobežota, tomēr pie robežas arī turpmāk būs spēkā agrāk ieviestā ārkārtējā situācija.

Kā izteicies Ļubajevs, robežsargu darbs no tā būtiski nemainīsies.

Viņš arī norādījis, ka pašlaik Baltkrievijas pusē nav vērojama spēka struktūru darbības aktivizēšanās.

“Ja redzēsim, ka situācija mainās, noteikti ierosināsim atkal mainīt statusu,” piebildis robežsardzes priekšnieks.

Valdība novembrī lūdza Seimu izsludināt pastiprinātu ārkārtējo stāvokli uz robežas ar Baltkrieviju saistībā ar tūkstošiem migrantu pulcēšanos Baltkrievijas pusē ar mērķi caur Poliju, Lietuvu vai Latviju iekļūt Eiropas Savienībā.

Parlaments no 10.novembra izsludināja pastiprinātu ārkārtējo stāvokli uz robežas un piecu kilometru zonā gar to, kā arī nelegālo imigrantu izmitināšanas vietās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma