Lietuvas robeža ar Baltkrieviju visā garumā aprīkota ar videonovērošanu

Lietuvas robeža ar Baltkrieviju visā garumā ir aprīkota ar videonovērošanas sistēmām, piektdien paziņoja Lietuvas Iekšlietu ministrija.

24. martā 15:43

Ministrijā informēja, ka nākamais mērķis ir pie robežas izveidot patrulēšanas ceļu, kam Lietuva centīsies piesaistīt 20 miljonus eiro Eiropas Savienības finansējuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pēdējo pusotru gadu esam bijuši [Baltkrievijas režīma līdera Aleksandra] Lukašenko hibrīduzbrukuma galvenais mērķis,” atgādināja Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite.

“Migrācijas izmantošana kā tāda nav pazudusi un vienmēr varētu pastāvēt. Mums ir jāstiprina savas robežas aizsardzības infrastruktūra,” viņa uzsvēra.

“Tagad, kad ir pabeigta robežas novērošanas sistēmu izvietošana, nākamais solis būtu izveidot patrulēšanas ceļu un kontroles joslu visas robežas ar Baltkrieviju garumā,” ministre informēja.

Pēc patrulēšanas ceļa izveides robežsargi ātrāk varēs reaģēt uz robežpārkāpumiem un robežas fiziskā nožogojuma bojāšanu.

Ministre paziņoja, ka ir lūgusi ES iekšlietu komisāram 20 miljonus eiro projekta finansēšanai.

Investīcijas robežas aizsardzībā atmaksājas ne tikai tādēļ, ka palīdz novērst nelegālo migrāciju, bet arī cīņā pret kontrabandu, uzsvēra Bilotaite.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lietuvas robežsargi pērn atklāja kontrabandas cigaretes vairāk nekā 16,1 miljona eiro vērtībā, kas ir vairāk nekā 20 gadu laikā lielākais kontrabandas cigarešu apmērs.

Lietuvai ar Baltkrieviju ir 679 kilometrus gara robeža, pēdējā gada laikā 530 kilometru garumā ir izvietots žogs, bet 360 kilometri ir aprīkoti ar betona barjeru.

Pagājušā gada sākumā tikai nedaudz vairāk kā puse robežas garuma bija aprīkota ar videonovērošanu.

No 2021.gada gada 3.augusta, kad saskaņā ar iekšlietu ministres rīkojumu robežsargi sāka likt migrantiem doties atpakaļ, neatļautās vietās šķērsot robežu liegts kopumā apmēram 19 900 reižu. No 2021. gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti apmēram 4200 nelegālie migranti, savukārt 2022.gadā kopumā robežsargi iekļūšanu Lietuvā nelegālajiem migrantiem kopumā liedza vairāk nekā 11 200 reižu. Šogad tas noticis 585 reizes.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm