tv3.lv

Lietuva varētu izveidot Ukrainas atjaunošanas fondu, paudusi Armonaite

Apsverot, kā palīdzēt kara plosītajai Ukrainai, Lietuva varētu ne tikai piedalīties izpostītās svarīgās infrastruktūras atjaunošanā, bet arī pati izveidot Ukrainas atjaunošanas fondu, trešdien norādījusi ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite.

18. maijā 19:20

“Šāda fonda darbība ne tikai nodrošinātu Lietuvas un citu donoru līdzekļu ieguldīšanu Ukrainas atjaunošanā, bet arī ļautu Lietuvas uzņēmējiem aktīvāk iesaistīties atjaunošanas darbos,” viņa sacījusi žurnālistiem pēc tikšanās ar uzņēmēju organizācijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā uzskata ministre, Ukrainai var palīdzēt divējādi – gan atjaunot sagrauto infrastruktūru jau drīzumā, vēl iekams beidzies karš, gan palīdzēt pārveidot Ukrainas ekonomiku ilgākā perspektīvā.

“Krievijas agresija nodarījusi Ukrainai zaudējumus 100 miljardu eiro apmērā. Trešo daļu šīs summas veido kaitējums dzīvojamajai infrastruktūrai. Ukrainas budžets zaudējis 80% ieņēmumu, iekšzemes kopprodukts (IKP) samazinājies par aptuveni 60%,” viņa stāstījusi. “Tas nozīmē, ka Ukrainai nepieciešama ne tikai militārā, bet arī ekonomiskā palīdzība.”

Pirms nedēļas pēc uzņēmēju un varas institūciju tikšanās pie prezidenta Gitana Nausēdas tika paziņots, ka Lietuvas palīdzību karā cietušās Ukrainas infrastruktūras atjaunošanā koordinēs Vides ministrija un tās pakļautības aģentūras – Vides projektu vadības aģentūra un Būvniecības nozares attīstības aģentūra.

Vides ministrs Simons Ģentvils tobrīd paziņoja, ka Lietuva dalīsies ar ukraiņiem prasmēs, kā arī palīdzēs atjaunot sagrautās pilsētas un citas apdzīvotās vietas, bet konkrētāki lēmumi vēl jāpieņem.

Lietuvas būvniecības nozares pārstāvji iepriekš izteicās, ka var palīdzēt atjaunot kara postīto Ukrainu, bet vēlas valsts atbalstu un garantijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas valdība aprīlī paziņoja, ka valsts pēckara atjaunošanas darbiem būs vajadzīgi vismaz 600 miljardi dolāru (565 miljardi eiro).

Eiropas Komisija (EK) izstrādā Ukrainas atveseļošanas plānu, bet dažādus palīdzības projektus, domājams, varēs īstenot arī katra Eiropas Savienības (ES) valsts atsevišķi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm