tv3.lv

Lietuvā uzsākta ziedojumu vākšana ”Bayraktar” drona iegādei Ukrainai

Lietuvā uzsākta kolektīvā finansējuma akcija, kurā iedzīvotāji ir aicināti ziedot militārā drona ”Bayraktar TB2” iegādei Ukrainai. Akcijas iniciators ir Lietuvas žurnālists un sociālo mediju personība Andrjus Tapins, vēsta LRT.

26. maijā 12:40

‘’Lietuvas un Turcijas Aizsardzības ministrijas ir devušas zaļo gaismu, ražotāji ir teikuši ‘’jā’’. Un tagad man galvā skan viens vārds – ‘’Bayraktar’’,’’ tā savā ‘’Facebook’’ profilā raksta Tapins, aicinot iedzīvotājus ziedot militārā drona iegādei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un patiesi – Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks mikroblogošanas vietnē ‘’Twitter’’ raksta, ka Lietuva Ukrainai pirks ‘’Bayraktar’’ dronu. Ministrs aicina iedzīvotājus ziedot, jo kopējā nepieciešamā summa ir pieci miljoni eiro.

Turcijas uzņēmuma ‘’Baykar’’ ražotos bezpilota lidaparātus Ukrainas militārpersonas jau ir izmantojuši, lai aizstāvētos pret okupantu armiju. Plaši atpazīstamais ‘’Bayraktar’’ drons maija sākumā arī palīdzēja nogremdēt bēdīgi slaveno krievu karakuģi ‘’Moskva’’.

‘’Ukraiņu duncis naktī. Krievijas armijas slepkava. Bezpilota taktiskā kaujas lidmašīna, kas pārvadā ar lāzeru vadāmas augstas precizitātes bumbas un liela attāluma prettanku raķetes. Ukrainas karā ‘’Bayraktar’’ jau ir iznīcinājuši Krievijas komandpunktus, tankus un raķešu palaišanas iekārtas,’’ savā ierakstā norāda Tapins.

Žurnālists izvērsis ziedošanas kampaņu ar mirkļbirku #bayraktarasUkrainai, kurā iecerēts trīs nedēļu laikā saziedot piecus miljonus eiro. Arī paša Tapina mediju uzņēmums ‘’Laisvės TV’’ ziedos 62 000 eiro, kuri saziedoti kādā no iepriekšējām Ukrainas atbalsta kampaņām. Šobrīd zināms, ka saziedotā summa jau tuvojas divu miljonu atzīmei – tos iedzīvotāji saziedojuši vienas dienas laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm