tv3.lv

Lietuvā plāno telemedicīnas pakalpojumus reģionālajām un rajonu slimnīcām

Lietuvā no nākamā gada plānots sākt telemedicīnas pakalpojumu sniegšanu reģionālajām un rajonu slimnīcām.

2020. gada 20. janvārī 9:15

Kā norādījis veselības ministrs Aurēlijs Verīga, jau šogad tiks uzsākts pilotprojekts, nodibinot telemedicīnas centrus trijās republikāniskajās slimnīcās. Saskaņā ar sākotnējo ieceri Kauņas klīnikai, Viļņas Santaras klīnikai un Republikāniskajai Viļņas universitātes slimnīcai reģionālajās vai rajonu slimnīcās būs katrai pa trim konsultatīvajām ātrās medicīniskās palīdzības nodaļām, kam tiks sniegtas telekonsultācijas un vajadzības gadījumā arī pacienta novērošanas pakalpojumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reģionu ārstniecības iestādes izmantos mobilās iekārtas ar iespēju pieslēgt dažādas diagnostikas ierīces, piemēram, otoskopu, oftalmoskopu vai ultraskaņas aparātu.

Ārsts konsultants, atrodoties republikāniskajā slimnīcā, operatīvi novērtēs pacienta stāvokli un varēs noteikt viņam nepieciešamos izmeklējumus, koriģēt ārstēšanu un sniegt ieteikumus arī par turpmākajiem izmeklējumiem un ārstēšanu.

Lielie telemedicīnas centri arī varēs apmainīties ar informāciju savā starpā, konsultēt cits citu vai palīdzēt cits citam konsultēt rajonus.

Vēl gan nav nolemts, kuras reģionālās un rajonu slimnīcas piedalīsies šai projektā. Pagaidām tiek analizēts, kuras no tām sūta visvairāk pacientu uz lielajām Viļņas un Kauņas slimnīcām.

Kauņas klīnikas direktors medicīnas un aprūpes jautājumos Ķēstutis Stašaitis izteicis cerību, ka telemedicīnas pakalpojumi palīdzēs samazināt rindas lielo slimnīcu uzņemšanas nodaļās, kas pēdējo gadu laikā strauji augušas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Republikāniskās Viļņas universitātes slimnīcas direktore Jeļena Kutkauskiene uzskata, ka kolēģu padomi palīdzēs paaugstināt mazāko medicīnas iestāžu ārstu kvalifikāciju un ļaus viņiem justies drošāk.

Kā savukārt norādījusi Santaras klīnikas direktore pārvaldes jautājumos Aušra Motiejūniene-Bilotiene, iespējas saņemt operatīvu konsultāciju ļaus drīzāk uzsākt ārstēšanu.

“Sarežģītās situācijās nevajadzētu gaidīt, kamēr pacients pēc konsultācijas saņemšanas savā slimnīcā sasniegs kādu no lielajām daudzprofilu slimnīcām. Ārstēšanu varētu sākt jau ceļā, nezaudējot laiku un panākot labākus rezultātus,” viņa spriedusi.

Telemedicīnas projektam Lietuvā paredzēts atvēlēt 3,1 miljonu eiro Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm