Lietuvā otrdien sāks demontēt PSRS okupācijas karaspēka pieminekļus

Viļņas Antakalnes kapsētā esošo PSRS okupācijas karaspēka karavīru skulptūru demontāža sāksies otrdien, paziņojusi Lietuvas galvaspilsētas pašvaldība.

2022. gada 5. decembrī 19:59

Skulptūru demontāža tiks veikta uzmanīgi, lai tās nesabojātu, un sagaidāms, ka darbi ilgs dažas nedēļas, teikts municipalitātes paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību padome (UNHRC) novembrī atstāja spēkā pagaidu ierobežojumus, kas liedz Viļņas varasiestādēm demontēt šos komunistiskās okupācijas varu simbolizējošo pieminekli.

Šādu lēmumu UNHRC pieņēmusi, pamatojoties uz prasību, ko iesniegusi grupa “etnisko krievu”, kas apgalvo, ka Viļņas pašvaldības lēmums demontēt pieminekli Antakalnes kapsētā esot viņu kā nacionālās minoritātes tiesību pārkāpums. Prasības iesniedzēji arī apgalvo, ka pārkāptas to tiesības uz privāto un ģimenes dzīvi.

Tomēr Lietuvas varasiestādes izlēmušas skulptūras aizvākt neatkarīgi no ANO lēmuma.

Tieslietu ministrija un Viļņas pašvaldība norādījusi, ka UNHRC tikusi maldināta, prasītājiem apgalvojot, ka piemineklis tikšot apgānīts, bet tur apglabātie padomju karavīri, kas krituši, atkārtoti okupējot Lietuvu, – pārapbedīti.

Tomēr Lietuvas varasiestādēm nav šāda nolūka.

Pašvaldība apņēmusies demontētās skulptūras nodot Lietuvas Nacionālajam muzejam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm