tv3.lv

Lietuvā lielāka dronu aktivitāte virs militārajiem objektiem

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Lietuvas Bruņotie spēki novēro biežākus nesankcionētus dronu lidojumus virs militārajām teritorijām.

29. aprīlī 23:05

“Šo aktivitāti labi ilustrē skaitļi – visa 2021.gada laikā vienā no militārajiem objektiem fiksēti 15 nesankcionēti lidojumi, bet 2022.gada aprīlī vien – jau 21 šāds lidojums,” teikts piektdien izplatītajā Bruņoto spēku paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā atgādināts, ka par dronu izmantošanu virs militārajām teritorijām, kā arī noteiktā attālumā ap tām, ierobežotas pieejamības teritorijās un pierobežas zonas gaisa telpā paredzēts naudassods 200 līdz 400 eiro apmērā.

Par atkārtotu pārkāpumu draud naudassods 300 līdz 500 eiro apmērā; iespējama arī drona konfiskācija. Ja pastāv aizdomas, ka droni tiek izmantoti kā ieroči, pret tiem atļauts lietot militāru spēku.

Tāpat pēdējā laikā atkal sākusi pieaugt Krievijas propagandistu aktivitāte Lietuvā, kas iepriekš bija noplakusi Covid-19 pandēmijas dēļ, teikts piektdien publiskotajā izlūkdienestu ikgadējā ziņojumā par draudiem Lietuvas nacionālajai drošībai

“Lietuvā vākt materiālus atkal sāk ierasties gan Krievijā, gan Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs dzīvojošie Krievijas propagandas mediju pārstāvji. Pieaug arī Baltkrievijas propagandistu mēģinājumi Lietuvā iegūt materiālus savai produkcijai,” norāda Valsts drošības departaments (VSD) un militārais izlūkdienests – Aizsardzības ministrijas Otrais operatīvo dienestu departaments.

Kā atzīts dokumentā, pērn, Minskas režīma izraisītās nelegālās migrācijas krīzes laikā, pret Lietuvu un citām reģiona valstīm tika vērsta plaša Krievijas un Baltkrievijas propagandas kampaņa. Izlūkdienesti norāda, ka, pastiprinoties Maskavas un Minskas propagandistu sadarbībai, komentārus Baltkrievijas medijiem Lietuvā sākuši sniegt pazīstami prokremliski politiskie marģināļi – Laurīns Rageļskis, Aļģirds Paleckis un Ģiedrjus Grabausks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šai propagandai raksturīga uz karu un naidu kūdoša retorika. Liela daļa viltus ziņu, ko propagandisti snieguši saistībā ar migrācijas krīzi, ir primitīvas, vērstas uz negatīvu emociju uzkurināšanu un vienlaikus viegli atspēkojamas.

Norādīts, ka informācija izlūkdienestu ziņojumam apkopota līdz februāra sākumam, tādēļ dokumentā netiek analizēta aktuālā drošības situācija kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm