Lietuvā iereibis vīrietis piezvana glābējiem un draud uzspridzināt savu māju, bet policistus – piekaut

Raseiņos, Lietuvā, kāds stipri piedzēries vīrietis pats piezvanījis palīdzības dienestiem un draudējis ar savas mājas uzspridzināšanu un sevis nošaušanu. Uzzinot, ka policija ir ceļā pie viņa, vīrietis arī solījis ar ierēdņiem izrēķināties. Viņa aizturēšanā iesaistīta specvienība, vēsta “tv3.lt”.

30. janvārī 16:32

Vietējā policijas pārvalde informējusi, ka 29. janvāra vakarā ap pulksten 21.34 kāds manāmi iereibis vīrietis (alkohola koncentrācijā asinīs konstatēta 2,93 promiļu apmērā) Raseiņos telefoniski izteicis draudus vispārējā palīdzības dienesta darbiniekiem. Vīrietis, kurš dzimis 1981. gadā, stāstīja, ka viņam esot sprāgstvielas un draudēja izkauties ar policistiem. Ierēdņiem ierodoties notikuma vietā, vīrietis caur logu pret tiem tēmējis ar šaujamieroci.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kunga dūšā esošo lietuvieti aizturēja kopā ar vēl kādu viņa paziņu – 1976. gadā dzimušu un 2,65 promiļu reibumā esošu vīrieti. Lai abus aizturētu, tika izsaukta Lietuvas policijas pretterorisma operāciju vienības “Aras” darbinieki. Vīrieši nogādāti apcietinājumā.

Šauļu apriņķa galvenā policijas komisariāta Komunikācijas apakšnodaļas galvenā speciāliste Gailute Smagrūniene “tv3.lt” stāsta, ka policija, ierodoties notikuma vietā, manīja – iereibušais vīrietis pret likumsargiem caur logu vērsis savu ieroci. Šādos gadījumos tiek izsaukta speciālā vienība “Aras”, kas desmit minūšu laikā tika galā ar abām personām bez liekiem starpgadījumiem.

Policijas pārstāve paskaidro, ka vīrietim, kurš pats zvanījis palīdzības dienestiem, vairākkārt jautāts, kā viņam nepieciešams palīdzēt, taču uz šo jautājumu viņš nav spējis atbildēt. Vīrieša runas veids bijis nesaprotams, kā arī viņš pats atzinies, ka ir piedzēries.

Savukārt Vispārējā palīdzības centra Organizatoriskās daļas vecākā speciāliste Vilma Juozevičūte “tv3.lt” pastāsta, ka no aizturētā kopumā saņemti divi zvani. “Pirmais saņemts ap pulksten 21.18, bet otrs – 21.30. Pirmajā reizē saruna ilga 11 minūtes. Bija grūti ar viņu sarunāties. Saruna pārtrūka. Persona bija acīmredzamā alkohola reibumā,” stāsta speciāliste.

Vīrietis neslēpa, ka ir alkohola reibumā. Stāstījis, ka ir jūras kājnieks un grasās nošaut sevi. Viņam esot arī dienesta suns un šautene. Izskanēja arī draudi likumsargiem – ja tie ieradīsies, viņš cīnīsies pretim un nepadosies. Vīrietis sarunā atklājis, ka it kā redzējis, kā kāds nogalina otru, un sūdzējies par sievu, kas viņam pieprasa alimentus, piebilstot, ka viņa suns grib ēst. Visbeidzot viņš solījis, ka uzvilks bruņuvesti un dzīvs nepadosies, bet gan cīnīsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zvanot otrreiz, vīrietis uzzināja, ka likumsargi jau ir ceļā uz viņa māju. Arī tajā mirklī kungs solīja, ka policistus piekaus. Operatorei vēlreiz jautājot, kā palīdzības dienests var viņam palīdzēt, vīrietis atzina, ka abi ar draugu esot garīgi slimi. Aizturētais daudz lamājās, tostarp rupjības raidīja arī pret dienesta darbiniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm