Lietuvā bijušo Seima deputātu apsūdz četru bērnu seksuālā izmantošanā

Bijušais Lietuvas Seima deputāts Kristijons Bartoševičs tiek apsūdzēts par seksuālu uzmākšanos četriem bērniem un izvarošanu, vēsta “tv3.lt”.

1. februārī 15:49

Lietuvas Ģenerālprokuratūra skaidro – pieejamie pirmstiesas dokumenti ļauj secināt, ka noziedzīgās darbības ekspolitiķis veicis, vēl būdams Seima deputāts. Šobrīd par cietušajām atzītas četras personas, kuras ir nepilngadīgas vai tobrīd bija nepilngadīgas. Sīkāka informācija par apstākļiem, laiku, vietu, attiecībām ar aizdomās turamo un citiem netiek sniegta, lai nodrošinātu cietušo tiesības uz konfidencialitāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prokuratūra apstiprinājusi, ka bijušais deputāts jau ir nopratināts. Aizdomās turētajai personai noteikti šādi pirmstiesas apcietinājuma līdzekļi: rakstveida solījums neizbraukt no valsts, pienākums nesazināties ar cietušajām personām un ievākt dokumentālas liecības. Tāpat aizdomās turamajam un viņa aizstāvim liegts trešajām personām sniegt plašāku informāciju par izmeklēšanu un tajā iesaistītajiem.

Pirmstiesas izmeklēšana pret Bartoševiču sākta jau pērnā gada 15. novembrī. Bet 23. janvārī ģenerālprokurore vērsusies Seimā ar iesniegumu atcelt deputāta imunitāti kādam vārdā neminētam politiķim, tādējādi ievērojot konfidencialitātes principus. Tajā pašā dienā pats apsūdzētais Bartosevičius nāca klajā ar paziņojumu, ka atkāpjas no deputāta amata “personīgu apsvērumu dēļ” un par šādu lēmumu jau domājis ilgāku laiku.

Pēc eksdeputāta paziņojuma Seima spīkere Ģenerālprokuratūrai vaicājusi, vai nepieciešamība pēc deputāta imunitātes atcelšanas vēl ir spēkā, šoreiz jau konkrēti minot Bartoseviču. “tv3.lt” atzīmē, ka kāds aizdomās turēto politiķi visdrīzāk iepriekš informējis, ka prokuratūra pieprasīs atcelt viņa diplomāta imunitāti, jo savu lūgumu pārtraukt darba attiecības ar Seimu Bartosevičs iesniedza trīs dienas iepriekš – 20. janvārī.

Tas sakritis ar laiku, kad viņš bija devies ārvalstu vizītē, pēc kuras uzreiz bija jāseko nākamajai, kas, savukārt, liek apšaubīt, vai tiešām eksdeputāts ilgstoši mēģinājis izšķirties par mandāta nolikšanu vai arī tas bijis impulsa vadīts lēmums.

Lietuvas Ģenerālprokuratūra gan uz šo situāciju pievērs acis un neveiks plašāku izmeklēšanu par varbūtēju informācijas noplūdi – šis gadījums izmeklēšanai par iespējamu seksuālu vardarbību pret bērniem nekaitē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bartoseviču Lietuvas Seimā ievēlēja 2020. gadā. Viņš vēlēšanās startēja kopā ar Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu sarakstu, taču pats nekad nav bijis oficiāls partijas biedrs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm