Lietuvā bariņš pusaudžu mežā brutāli piekauj 13 gadus vecu zēnu un to filmē

Ukmerģē, Lietuvā, pusaudži piekāvuši 13 gadus vecu zēnu. Puika sists, nogrūsts zemē un spārdīts arī pēc tam, kad lūdzis saviem pāridarītājiem piedošanu. Vardarbību citi vienaudži iemūžinājuši video, vēsta “tv3.lt”.

16. martā 15:58

Portāla rīcībā nonācis zēna piekaušanas video. Tajā dzirdams, kā viens no pāridarītājiem 13 gadus vecajam puisim piedraud: “Ja ar mums kaut kas notiks starpbrīdī…” Pēc tam puisi sāk sist ar rokām un spārdīt. Cietušais zēns kliedz: “Piedod!” Taču varmākas tajā neklausās, puiku nogrūž zemē un turpina sist.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viļņas policija apstiprina – šāds gadījums ir noticis, un arī tās rīcībā nonācis konkrētais videomateriāls. Policijas pārstāve Jūlija Samorokovskaja atklāj, ka cietušais zēns pats saviem vecākiem pastāstījis par notikušo.

“Vakar [trešdien] ap pulksten 13 saņēmām ziņojumu, ka 13 gadus vecu zēnu, atgriežoties mājās pazīstami bērni ievilināja priežu mežā un sita ar kājām. Šobrīd policija un amatpersonas skaidro notikušā apstākļus un gadījumu izvērtē. Viņiem [pāridarītājiem] nav 16 gadu. (..) Viņi tiks nopratināti, tiks pieņemts lēmums. Ja pirmstiesas izmeklēšana netiks uzsākta vai pārtraukta, informācija par bērnu uzvedību tiks nodota pašvaldībai un bērnu tiesību speciālistiem,” aģentūrai BNS skaidrojusi Samorokovskaja.

Mežā Panevēžā piekauj meiteni

“tv3.lt” norāda, ka šis nav pirmais šāds brutālas vardarbības gadījums starp pusaudžiem. Arī aizvadītajā piektdienā ap pulksten 21.50 Panevēžas rajonā mežā bezsamaņā guļam atrasta 2006. gadā dzimusi meitene. Uz viņas ķermeņa tika atklātas nepārprotamas vardarbības pazīmes, tāpēc policija viņu nekavējoties nogādājusi tuvējā slimnīcā. Pirmreizējā informācija liecina, ka nepilngadīgajai konstatēti vairāki miesas bojājumi, kas klasificējami kā smagi.

Vēlāk tajā pašā dienā policija aizturējusi piecus aizdomās turamos, no kurām tikai viens bija pilngadīgs, bet pārējie dzimuši 2006. vai 2007. gadā. Visi aizturētie bijuši alkohola reibumā – viņu asinīs konstatēts no 0,67 līdz pat 1,10 promilēm. Tiek lēsts, ka tieši alkohola lietošanas dēļ jauniešu vidū izcēlies konflikts, kas novedis pie kautiņa un 17 gadus vecās meitenes piekaušanas.

Trīs aizdomās turētos prokuratūra lūgusi sodīt ar apcietinājumu no desmit dienām līdz trim mēnešiem. Pārējiem diviem nepilngadīgajiem aizdomās turētajiem (puisim un meitenei) piemērots maigāks pirmstiesas soda līdzeklis – rakstisks solījums neizbraukt no valsts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Seksuāla rakstura noziegumi pret cietušo meiteni nav veikti. Taču zināms, ka miesas bojājumi viņai nodarīti ar dažādiem priekšmetiem. Par notikušo Viļņas policijā norisinās pirmstiesas izmeklēšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm