tv3.lv

Lielbritāniju satricina kārtējais terorakts; tas bija mērķēts pret musulmaņu kopienu

2017. gada 19. jūnijā 21:21

Lielbritāniju atkal satricinājis terorakts. Šoreiz uzbrukuma mērķis bijusi musulmaņu kopiena, un teroraktu pastrādāja kāds vīrietis, kuru izdevies aizturēt.

Svētdien, 18. jūnijā, pie kādas no Londonas mošejām vīrieša vadītais mikroautobuss ietriecās ticīgo pūlī, kas tikko bija beiguši lūgšanas.

Lielbritānijas atbildīgās amatpersonas jau paziņojušas par pieaugošo naida noziegumu skaitu valstī

Terorakts pastrādāts musulmaņu svētā mēneša Ramadāna laikā, kad liels skaits ticīgo naktīs pulcējas mošejās un nododas lūgšanām. Svētdien, kad cilvēki jau devās prom no svētvietas, viņu pūlī ietriecās mikroautobuss. Notikuma vietā dzīvību zaudēja viens cilvēks. Tiek ziņots par vēl desmit ievainotajiem, no kuriem trīs kritiskā stāvoklī atrodas slimnīcā.

Visi cietušie ir musulmaņi, savukārt mikroautobusa vadījis kāds 48 gadus vecs vīrietis, kuru līdz policijas ierašanās brīdim bija sagūstījuši apkārtējie cilvēki.

Lielbritānijas Musulmaņu padome uzbrukumu nodēvējusi par islāmofobijas aktu, bet Londonas mērs paziņojis, ka viņa rīcībā esošie dati liecina, – kopš 3. jūnija terorakta uz Londonas tilta, ko pastrādāja islāma ekstrēmisti, audzis naida noziegumu skaits.

Pēc vakarnakts uzbrukuma pirmdien visā Lielbritānijā pie mošejām izvietoti policijas papildspēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm