Lielbritānijas Centrālā banka: Pēc "Brexit" būs jārēķinās ar būtisku ekonomisko lejupslīdi

Straujiem soļiem tuvojas termiņš, kad Lielbritānija uzsāks izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Izvērtējot scenārijus, kādi tie varētu būt ar vai bez vienošanās par izstāšanās procesu, Lielbritānijas Centrālā banka nākusi klajā ar paziņojumu, ka britiem pēc “Brexit” jārēķinās ar būtisku ekonomisko lejupslīdi.

2018. gada 29. novembrī 12:52

Lielbritānijas Centrālās bankas eksperti norāda, ka šā brīža prognozes liecina, ka ekonomiskā izaugsme Lielbritānijā samazināsies par aptuveni 8%, kas nozīmē zaudējumus britu ekonomikai vairāku miljardu mārciņu vērtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Valsts iestāžu un uzņēmēju sniegtā informācija liecina, ka valsts vēl nav gatava gaidāmajam “Brexit”. Šobrīd viss ir dīkstāvē. Visi gaida, kas notiks, tikai piektā daļa uzņēmumu ir izstrādājuši ārkārtas rīcības plānu. Ar to es gribu pateikt, ka mēs riskējam ar savas valsts ekonomiku, darbavietām, atalgojuma līmeni un, galu galā, ar savu labklājību,” pauž Lielbritānijas centrālās bankas prezidents Marks Kernijs.

Tāpat tiek prognozēts mārciņas vērtības kritums. Banka norāda, ka jau šobrīd uzņēmēji un investori izvairās no lieliem ieguldījumiem un gaida, kas notiks pēc 29. marta, kad Lielbritānija pametīs ES.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm