tv3.lv

Lielbritānija varētu nosūtīt vairākus simtus karavīru uz Poliju un Baltijas valstīm

Ņemot vērā Krievijas karavīru koncentrēšanu pie Ukrainas robežām, Lielbritānija apsver iespēju nosūtīt vēl vairākus simtus karavīru uz Baltijas valstīm un Poliju, piektdien vēsta laikraksts “The Times”, atsaucoties uz informētu avotu Lielbritānijas Aizsardzības ministrijā un paskaidrojot, ka šis solis būtu vērsts uz Krievijas atturēšanu.

21. janvārī 16:04

Patlaban NATO misijas ietvaros Igaunijā izvietoti 830 britu karavīru, bet Polijā – vēl 140.

Ja līdzās NATO Austrumeiropas dalībvalstu robežām tiks palielināts Krievijas karaspēks, tur operatīvi var tikt izvietotas papildu vienības, laikraksts citē avota teikto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atbilstoši “The Times” datiem mācību misijā Ukrainā šobrīd atrodas aptuveni 100 britu karavīru. Nesen nosūtīti vēl 30, lai mācītu ukraiņu karavīrus darboties ar prettanku raķetēm, ko Londona nosūtījusi Kijevai.

Vienlaikus Lielbritānijas aizsardzības ministre Liza Trasa brīdinājusi Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ka viņš riskē pieļaut “milzīgu stratēģisku kļūdu”.

Liza Trasa
Lielbritānijas aizsardzības ministre

“Kremlis nav apguvis vēstures mācību. Iebrukums ievilks šausmīgā purvā un novedīs pie dzīvību zaudēšanas, kas ir salīdzināma tikai ar to, ko mēs pieredzējām padomju-afgāņu karā un Čečenijas konfliktā.”

Krievija ir sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām 100 000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem, kā arī alianses infrastruktūras demontāžu tā dēvētajās jaunajās dalībvalstīs, atjaunojot stāvokli, kāds pastāvēja uz 1997. gada 27. maiju, tas ir, pirms pirmās NATO paplašināšanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās “drošības garantijas”, viņam nāksies īstenot “militāri tehniskus pasākumus”.

ASV un citas NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un par pasākumiem savstarpējās uzticības stiprināšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm