tv3.lv

Lielbritānija nosaka sankcijas Putina mīļākajai un bijušajai sievai

Lielbritānija noteikusi jaunas sankcijas, kas vērstas pret Vladimira Putina kliķi – tajās iekļauta arī Putina mīļākā un viņa bijusī sieva, vēsta TV3 Ziņas.

Komentējot jaunāko sankciju ieviešanu, Lielbritānija vērš uzmanību, ka Vladimiram Putinam oficiāli gandrīz nekas nepieder – vien neliels dzīvoklis Sanktpēterburgā, divas padomju laika automašīnas, piekabe un garāža. Taču patiesībā viņš bauda greznu dzīvesveidu, par ko liecina, piemēram, simtiem miljonu vērta jahta un pils miljarda vērtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bagātību Kremļa saimnieks slēpj, izmantojot sev tuvos cilvēkus, kuri ar Putina svētību arī paši tikuši pie bagātības un tagad palīdz finansēt karu Ukrainā. Tāpēc britu jaunās sankcijas vērtas pret Putina “kliķi”. Sankciju sarakstā iekļauta Putina mīļākā, bijusī čempione mākslas vingrošanā Aļina Kabajeva, kura arī esot māte vairākiem Putina bērniem.

Tāpat sankcijas noteiktas pret Kabajevas vecmammu, Putina bijušo sievu Ludmilu, vairākiem viņa brālēniem un citiem cilvēkiem no Putina tuvāko loka.

Kā norāda britu ārlietu ministre, kura Vācijā piedalās lielā septītnieka valstu sanāksmē, Londona turpinās vērsties pret visiem, kuri atbalsta Krievijas kara mašīnu, līdz Ukraina uzvarēs.

Liza Trasa
Lielbritānijas ārlietu ministre

“Šobrīd ir ļoti svarīgi turpināt izdarīt spiedienu uz Vladimiru Putinu, piegādājot Ukrainai vairāk ieroču un palielinot sankcijas. G7 vienotība šīs krīzes laikā ir bijusi ļoti svarīga, lai aizsargātu brīvību un demokrātiju, un mēs strādāsim kopā, lai turpinātu to nodrošināt.”

Tikmēr Eiropas Savienībai joprojām neizdodas vienoties par sankciju nākamo kārtu, kas paredzētu pakāpenisku atteikšanos no Krievijas naftas. Lēmumu ir bloķējusi Ungārija. Tās rīcību asi nosoda Ukrainas ārlietu ministrs, kurš arī ieradies G7 sanāksmē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dmitro Kuleba
Ukrainas ārlietu ministrs

“Ja sankciju jauno kārtu pieņems bez naftas embargo, prezidents Putins varēs rīkot svinības. Jo tas būs pirmais gadījums, kad vienas valsts – Ungārijas – nostājas dēļ Eiropas Savienība vairs nebūs vienota.”

Tikmēr Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās uzskata, ka Krievijas naftas embargo ieviešana ir tikai laika jautājums.

Žuzeps Borels
ES augstais pārstāvis ārlietās

“Es esmu pārliecināts, ka mums būs vienošanās. Tā ir nepieciešama, un mēs panāksim vienošanos, jo ir jāatbrīvojas no Krievijas naftas atkarības.”

Vienlaikus Borels paziņojis, ka Eiropas Savienība Ukrainas bruņotajiem spēkiem piešķirs papildu 500 miljonus eiro ieroču un cita militārā aprīkojuma piegādei. Tikmēr lielā septītnieka ārlietu ministru sanāksmē uzmanība pievērsta arī Moldovai. Kā viesis uzaicināts piedalīties tās ārlietu ministrs. Ukrainas kaimiņvalstij Moldovai ir bažas, ka tā var kļūt par Krievijas uzbrukuma nākamo mērķi.

Vairāk nekā 20 gadu pieredze žurnālistikā. Specializējies politisko notikumu atspoguļošanā, ziņojot par sabiedrībai nozīmīgām norisēm

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm