tv3.lv

Lielbritānija jauna Covid‑19 paveida dēļ aizliedz valstī ieceļot no Dienvidamerikas un Portugāles

Lielbritānijā satraukumu radījis Brazīlijā atklātais jaunais Covid-19 paveids, tāpēc tās valdība aizliegusi valstī ieceļot no Dienvidamerikas un no Portugāles, kurai ir cieša saikne ar Brazīliju, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 15. janvārī 21:00

Saņemot liecības par Brazīlijā konstatēto vīrusa jauno paveidu, nekavējoties rīkojusies Lielbritānija. Šodien kopš četriem rītā stājies spēkā aizliegums Britu salās ieceļot ne vien no Brazīlijas, bet arīdzan no visas Dienvidamerikas, kā arī no Panamas, Kaboverdes, arī no Portugāles un tai piederošās Madeiras un Azoru salām. Izņēmums ir kravas automašīnu šoferi no Portugāles, kuri pārvadā būtiskas preces.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Britu satiksmes ministrs skaidro, ka ieceļošana no šīm vietām aizliegta, lai neapdraudētu centienus iegrožot Covid-19 izplatību laikā, kad apgriezienus uzņēmusi vakcinācija.

Lielbritānijas satiksmes ministrs Grants Šapss

“Mēs esam tikuši tik tālu, ka vakcinēti ir jau 3 000 000 britu. Tas ir vairāk nekā kopumā Francijā, Spānijā, Vācijā un Itālijā. Un šajā posmā mēs negribam paklupt, tāpēc nolēmām veikt papildu piesardzības pasākumus, pilnībā aizliedzot šos lidojumus.”

Lai gan pētījumi vēl turpinās, pirmie secinājumi liecina, ka vīrusa Brazīlijas paveids ir lipīgāks, tāpēc britu epidemiologi atbalsta ieceļošanas aizliegumu.

“No zinātniskā viedokļa ir iemesls rīkoties nekavējoties, jo mums ir pamatotas bažas par vīrusa jaunajiem paveidiem. Jā, mēs vēl pilnībā nezinām, kāda ir to ietekme, bet laboratorijā redzētais mūs dara ļoti bažīgus. Nerīkojoties nekavējoties, riski būtu milzīgi,” skaidroja epidemioloģe Depti Gurdasani.

Portugāles ārlietu ministrs britu lēmumu jau nosaucis par “absurdu” un “neloģisku”, jo neesot nekādu liecību par to, ka Brazīlijā atklātais vīrusa paveids būtu sasniedzis Portugāli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr ieceļošanas aizliegums neattiecas uz Lielbritānijas un Īrijas pilsoņiem, kā arī uz ārzemniekiem ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām. Tomēr viņiem visiem obligāti jāievēro pašizolācija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm