Levits: Kanāda sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un Baltijas reģiona drošības stiprināšanā

Kanāda sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, trešdien, 15. martā, tiekoties ar Kanādas Senāta priekšsēdētāju Džordžu Fēriju, norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

15. martā 12:55

Levits sarunas laikā pateicās Kanādas Senāta priekšsēdētājam par Kanādas nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Valsts prezidents un Kanādas Senāta priekšsēdētājs tikšanās laikā vēlreiz apliecināja abu valstu ciešo apņēmību un sadarbību, lai palielinātu NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu līdz brigādes līmenim.

Latvija ir izlēmusi 2025. gadā palielināt aizsardzības budžetu līdz 2,5% no IKP, lai stiprinātu valsts drošību un aizsardzību un nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas spēju paātrinātu attīstību, tikšanās laikā uzsvēra prezidents.

Tāpat Valsts prezidents īpaši novērtēja profesionālo Kanādas NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijas kaujas grupas vadību kā izcilu piemēru arī citām valstīm, veidojot daudznacionālu NATO militāro vienību sadarbības modeli.

Sarunas laikā Valsts prezidents un Kanādas Senāta priekšsēdētājs atkārtoti apliecināja abu valstu kā NATO dalībvalstu vienotību attieksmē pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Abas puses atzīmēja nepieciešamību turpināt sniegt politisku un praktisku atbalstu Ukrainai, arī kontekstā ar gaidāmo NATO valstu un valdību vadītāju samitu Viļņā šā gada jūlijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nobeigumā tika pārrunāta Kanādas Senāta likumdošanas prakse par Krievijas iesaldēto līdzekļu novirzīšanu Ukrainai. Tāpat Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību veidot juridisko ietvaru īpašu (ad hoc) starptautisku tribunālu, kas iztiesātu Krieviju par agresijas noziegumu pret Ukrainu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm