Letāls iznākums negaidītā veidā: vētrā plīstot stiklam uz kuģa klāja, iet bojā cilvēks

Viena pasažiere gājusi bojā un vēl četri cilvēki ievainoti, “negodīgajam” vilnim skarot kruīza kuģi, kas devās ceļā uz Antarktīdu, paziņojusi tūrisma kompānija “Viking”.

2022. gada 4. decembrī 11:33

“Negodīgie” viļņi ir neparasti lieli, neparedzami un parādās uz ūdens virsmas pēkšņi, kļūstot ārkārtīgi bīstami pat lieliem kuģiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar Norvēģijas karogu peldošais kuģis “Viking Polaris” iekļuva vētrā, kad tas otrdien devās uz Ušuaju, Argentīnā.

Cietusī bija kāda sieviete no ASV, kura nomira no izsista stikla trieciena sekām, ziņo Argentīnas mediji.

“Vikinga” pārstāvji paziņoja, ka izmeklē notikušo un izteica “visdziļāko līdzjūtību” pasažieres ģimenei.

“Mūsu uzmanības centrā joprojām ir mūsu viesu un apkalpes drošība un labklājība, un mēs tieši sadarbojamies ar viņiem, lai organizētu atgriešanās braucienus,” piebilda kompānija piektdien izplatītajā paziņojumā.

Uzņēmums neatklāja pasažiera vārdu un tautību. Tomēr Argentīnas ziņu aģentūra “Telam” paziņoja, ka bojāgājusī pasažiere bija amerikāniete, kura “saņēma sitienus no stikla virsmas, kas sašķīda vētras vidū”.

202 metrus (662 pēdas) garais kuģis, kas tika pabeigts šogad, trešdien ieradās Argentīnā un pēc viļņa trieciena bija bojāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmums ir pieņēmis lēmumu atcelt savu plānoto reisu, kurā kuģis būtu devies uz Antarktīdu laikā no 5. līdz 17. decembrim.

Saskaņā ar Nacionālās okeāna un atmosfēras administrācijas datiem, negodīgie viļņi var būt divreiz augstāki nekā apkārtējie viļņi. Tie bieži nāk nevis no valdošā vēja, bet no citiem virzieniem negaidīti.

2019. gadā pētījums atklāja, ka negodīgi viļņi notiek retāk, bet kļūst arvien ekstrēmāki, radot paaugstinātu risku globālajai kuģniecībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm