Leiena paziņo, ka ES gatavo devīto sankciju kārtu pret Krieviju

Eiropas Savienība (ES) gatavo devīto sankciju kārtu pret Krieviju, ceturtdien vizītē Somijā paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

24. novembrī 13:49

“Mēs smagi strādājam, lai trāpītu Krievijai tur, kur tai sāp, lai vēl vairāk samazinātu tās spēju karot pret Ukrainu, un es šodien varu paziņot, ka mēs ar visu sparu strādājam pie devītās sankciju paketes,” preses konferencē paziņoja Leiena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Un es esmu pārliecināta, ka mēs ar G7 un citiem galvenajiem partneriem pavisam drīz apstiprināsim globālos cenu griestus Krievijas naftai. Mēs nerimsimies, kamēr Ukraina nebūs uzvarējusi Putinu un viņa nelikumīgo un barbarisko karu,” sacīja Leiena, taču viņa nesniedza plašāku informāciju par topošajām sankcijām.

ES oktobrī apstiprināja astoto sankciju kārtu, kas ietvēra jaunus ierobežojumus tirdzniecībai ar tēraudu un tehnoloģiju produktiem.

Kopīgā preses konferencē ar Somijas un Igaunijas premjerministriem un Zviedrijas vicepremjeru Leiena sacīja, ka Krievijas uzbrukumi Ukrainas civilajai infrastruktūrai, piemēram, elektroapgādei, ir kara noziegumi.

“Es arī zinu, ka mūsu ukraiņu draugi izturēs šo traģēdiju, jo viņi ir spēcīgi un viņu lieta ir taisnīga, un mēs, ES, stāvam viņiem līdzās šajos ļoti grūtajos laikos,” sacīja EK prezidente.

Eiropas Parlaments (EP) trešdien balsojumā atzina Krieviju par terorismu atbalstošu valsti, norādot, ka Krievijas uzbrukumi civilajiem mērķiem Ukrainā, tostarp energoapgādes infrastruktūrai, slimnīcām un skolām, ir starptautisko tiesību pārkāpumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm