tv3.lv

Leiena: Krievija, bombardējot Ukrainas graudu krātuves un bloķējot lauksaimniecības preču eksportu, rīkojas apkaunojoši

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena otrdien salīdzinājusi Krievijas karaspēka rīcību Ukrainā ar Padomju Savienības īsteno graudu konfiscēšanu, cita starpā norādot, ka Krievija, bombardējot Ukrainas graudu krātuves un bloķējot lauksaimniecības preču eksportu, rīkojas apkaunojoši.

24. maijā 14:05

“Krievijas okupētajā Ukrainas [daļā] Kremļa armija konfiscē graudu krājumus un tehniku,” runā Pasaules Ekonomikas forumā Davosā sacīja Leiena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Dažiem tas atsauc atmiņā tumšo pagātni – laikus, kad Padomju Savienība konfiscēja graudus, un postošo badu pagājušā gadsimta 30. gados,” sacīja Leiena, runājot par badu, kas Ukrainā laupīja dzīvību miljoniem cilvēku.

Vācijas valdības rīcībā esošā informācija liecina, ka Krievija bloķē 20 miljonu tonnu graudu eksportu no Ukrainas, galvenokārt  uz Ziemeļāfriku un Āziju.

Saskaņā ar Pasaules Pārtikas programmas datiem 2022.g ada sākumā pasaulē cieta badu 276 miljoni cilvēku. Ja karš Ukrainā turpināsies, šis skaitlis var pieaugt vēl par 47 miljoniem.

Leiena sacīja, ka Krievija, bombardējot graudu krātuves un bloķējot lauksaimniecības preču eksportu, rīkojas apkaunojuši, un tas izraisījis strauju kviešu cenu kāpumu.

“Krievija pašlaik aiztur savu pārtikas eksportu, izmantojot to kā šantāžu, – aiztur piegādes, lai paaugstinātu globālās cenas, vai iemaina kviešus pret politisku atbalstu,” sacīja Leiena, piebilstot, ka bads un graudi tiek izmantoti varas izrādīšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Leiena aicināja starptautisko sabiedrību reaģēt, uzsverot, ka “globālā sadarbība ir pretlīdzeklis Krievijas šantāžai”.

EK atbalsta arī Āfriku, lai tā kļūtu mazāk atkarīga no pārtikas importa, norādīja Leiena.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm