Latvijas vēstniece Gruzijā: Aizturēto demonstrantu vidū ir arī opozīcijas politiķi

Jau vairākas dienas Gruzijā notiek protesti pie parlamenta ēkas pret likumprojektu par “ārvalstu aģentiem”, kuru varētu izmantot opozīcijas apspiešanai un neatkarīgo mediju slēgšanai. Latvijas vēstniece Gruzijā norāda, ka opozīcijai vēl ir iespējas bloķēt likumprojekta pieņemšanu, tomēr daži opozīcijas deputāti protestos ir aizturēti.

Šobrīd situācija Tbilisi pilsētā ir mierīga, norāda Latvijas vēstniece Gruzijā. Demonstranti ir izklīdināti. Pret tiem tika lietota asaru gāze un ūdensmetēji.

Arī no protestētāju puses policistiem tika mesti dažādi priekšmeti, tostarp uzliesmojoši.

Šobrīd netiek sniegta informācija par arestētajiem, bet vēstniece norāda, ka viņu starpā ir arī viens no opozīcijas līderiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šie ir lielākie nemieri, kādi pēdējā laikā redzēti. Arī Gruzijas prezidente, kura šobrīd atrodas darba vizītē Ņujorkā, vakar uzrunāja demonstrantus un pauda viņiem atbalstu,” norāda vēstniece.

Viņai ir grūti prognozēt, kāda situācija varētu būt tuvākajā nākotnē, tomēr situācija ir nokaitēta. “Gruzijā ir grūti ko prognozēt, jo sabiedrība ir ļoti polarizēta un Gruzijas valdošajai partijai ar opozīcijas partijām ir ļoti grūti atrast kopēju valodu,” norāda vēstniece.

Jau vēstīts, ka protesti pret likumprojektu par “ārvalstu aģentiem” Tbilisi notiek jau vairākas dienas, un deputāti parlamentā pirmdien sakāvās debatēs par šo likumprojektu.

Likumprojekts, kurš saņēmis sākotnējo apstiprinājumu, paredz iekļaut “ārvalstu aģentu” sarakstā nevalstiskās organizācijas (NVO) un medijus, kas, neskaitot ieņēmumus no reklāmām, vismaz 20% finansējuma saņem no ārvalstīm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par atteikšanos no reģistrēšanās “ārvalstu aģentu” reģistrā varēs uzlikt 25 000 laru (8800 eiro) lielu sodanaudu.

Vairāk nekā 60 mediju un pilsoniskās sabiedrības organizācijas pagājušajā mēnesī paziņoja, ka nepakļausies šim likumam, ja tas tiks pieņemts.

Arī Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili ir paziņojusi, ka plāno uzlikt veto šim likumprojektam, taču parlaments varētu apiet prezidentes veto.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm