Latvijas medmāsa Ukrainā: Krievi mūs medīja un vienā raķešu uzlidojumā mums trāpīja

Mediķe Sarmīte Cīrule Ukrainas armijai pievienojās drīz pēc kara sākuma un ik dienu strādā zem šāvieniem un sprādzienu trokšņiem. Viņa TV3 raidījumā “900 sekundes” atklāj, kā izdevās izdzīvot pēc viena no krievu raķešu uzlidojumiem.

Sarmītes darbs ik dienas aizrit pie pašas frontes līnijas. Darbs ir saspringts, un arī pēdējās dienās zaudēti cilvēki, viņa norāda.

Bataljons stingri tur robežu, apstākļi ir skarbi, un jūtams, ka tuvojas kara gadadiena. Tomēr mediķe norāda, ka situācija smaga ir katru dienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez kara apstākļos gūtām traumām, cilvēki slimo arī ar dažādiem vīrusiem, saka Sarmīte: “Organisms ir noguris, līdz ar to daudz vairāk ir saslimšanu ar vīrusiem.

Sarmīte ir rotas galvenā mediķe. Pirms viņa guva galvas traumu, strādā uz evakuācijas mašīnām, kas evakuē cilvēkus no pašas frontes līnijas. Arī šobrīd mediķe atrodas frontē, vien nedaudz tālāk no līnijas. “Raķetes lido arī pie mums, irāņu droni arī, cilvēki mirst, arī civiliedzīvotāji. Man ir jāpalīdz maniem karavīriem, kas atgriežas no slimnīcas. Vienīgais, ko neesmu darījusi – pieņēmusi šeit dzemdības.”

Vienā no uzlidojumu dienām, kad Sarmīte atpūtās no darba savās mājās, viņu skāra viens šāds uzlidojums: “Mēs tikām medīti, vārda tiešā nozīmē. Bija atklāts, kur mēs atrodamies. Sākumā smējāmies, ka krievi nespēj trāpīt, kaut kur apkārt šaudās. Pēc tam vairs smiekli nebija. Mēs nezinām, kā mēs vispār izdzīvojām. Man bija smadzeņu satricinājums un kontūzija. Sākumā man bija eiforija, es smējos un priecājos no šoka. Tad gar sienām turoties staigāju divas nedēļas.”

Sarmītei ik dienas dod spēku ukraiņi: “Man spēku dod mīlestība. Es mīlu šo tautu. Jo vairāk iepazīst cilvēkus, jo grūtāk ir pagriezt muguru un aizbraukt.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm