Latvija cenšas paātrināt HIMARS un pretkuģu raķešu sistēmu piegādi

Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons ir devies darba vizītē uz ASV, kur cita starpā cenšas paātrināt HIMARS un pretkuģu raķešu sistēmu piegādi.

28. martā 18:44

Kā aģentūru LETA informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa, vakar Garisons tikās ar ASV Armijas sekretāra vietnieku apgādes, loģistikas un uzturēšanas jautājumos Duglasu Bušu, valsts sekretāra asistenti politisko un militāro lietu jautājumos Džesiku Luisu un ASV valsts sekretāra padomnieku Dereku Šalē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sarunās ar Bušu un Luisu Latvijas AM pārstāvis izcēlis nepieciešamību paātrināt augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas (High Mobility Rocket Artillery System – HIMARS) un pretkuģu raķešu sistēmu NSM (Naval Strike Missile) iegādes.

ASV amatpersonas paudušas politisko atbalstu Latvijas industriālās bāzes stiprināšanai un ražošanas kapacitātes attīstīšanai, kas ir būtiski, domājot par spēju uzturēt Nacionālo bruņoto spēku vienību nodrošinājumu militāra uzbrukuma gadījumā.

Savukārt, tiekoties ar Šalē, Garisons apspriedis šī brīža situāciju Ukrainā, kā arī Latvijas un ASV līdzšinējo un turpmāko atbalstu Ukrainai. Garisons tikās arī ar ASV Kara pētījumu institūta dibinātāju un vadītāju Kimberliju Keigenu, lai pārrunātu domnīcas secinājumus par Krievijas iebrukuma Ukrainā iespējamajiem attīstības scenārijiem, kā arī turpmākajiem potenciālajiem Krievijas draudiem.

Šodien Garisons vēl tiksies ar ASV aizsardzības sekretāra vietnieku politikas jautājumos Kolinu Kālu un aizsardzības sekretāra vietnieku iegādes un uzturēšanas jautājumos Viljamu Laplanti.

Savukārt no rītdienas līdz 1. aprīlim Garisons apmeklēs Kanādu.

Kā atzīmē AM, ASV ir ilggadējs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, ieņemot nozīmīgu lomu Latvijas drošības stiprināšanā. Pērnā gada nogalē ASV Kongress apstiprināja 225 miljonu ASV dolāru finansējumu visām trim Baltijas valstīm “Baltijas drošības iniciatīvas” ietvaros 2023.gadam fiskālajam gadam, kas tiks novirzīts militāro spēju attīstībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV ir apstiprinājusi plānus militārās klātbūtnes stiprināšanai Baltijas valstīs, kas paredz, ka rotācijas kārtībā bez pārtraukumiem Latvijā uzturēsies ASV karavīri un militārās tehnikas vienības. Plānots, ka Latvijā tuvākajos gados ASV nodrošinās vienību klātbūtni rotācijas kārtībā gan Ādažu, gan Lielvārdes militārajās bāzēs. Tas sniegs būtisku ieguldījumu atturēšanā un aizsardzībā, kā arī uzlabos savstarpējo savietojamību starp Latvijas un ASV bruņotajiem spēkiem.

Savukārt pērnā gada decembrī Gaisa spēki saņēma pirmos divus no kopskaitā četriem Latvijas pasūtītajiem ASV helikopteriem “Black Hawk”, kas ievērojami stiprina Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm