tv3.lv

Lai turētos pretī agresora smagajiem ieročiem, Ukrainai nepieciešamas jaudīgas raķešu sistēmas

Kamēr Rietumu izlūkošanas dienesti secina, ka Ukrainā karojošajiem Krievijas spēkiem aptrūcies modernās kaujas tehnikas, Kijiva vērš uzmanību, ka iebrucēji izmanto vissmagākos ieročus. Tāpēc Ukraina mudina partnervalstis piegādāt tai jaudīgas raķešu sistēmas.

27. maijā 15:59

No vienas puses – Krievijas spēki Ukrainā piedzīvo akūtu modernā bruņojuma trūkumu. Piemēram, lai turpinātu ofensīvu Ukrainas dienvidos, Krievijas pavēlniecība saņēmusi pusgadsimtu senas rezerves – novecojušus ”T-62” tankus, vēsta mediji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Fakts, ka ”T-62”, kas nav aprīkoti ar mūsdienu aizsardzības līdzekļiem, ir īpaši viegls mērķis jaunās paaudzes prettanku ieročiem, liecina, ka Krievija saskaras ar akūtu moderno ieroču trūkumu,” teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas publicētajā analīzē.

Tikmēr Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks cēlis trauksmi, ka Krievijas spēki Ukrainā izmanto vissmagāko bruņojumu. Tāpēc viņš mudina partnervalstis piegādāt Kijivai daudzstobru reaktīvās raķešu sistēmas (MLRS).

Podoļaks mikroblogošanas vietnē ”Twitter” publicējis video, kurā redzami jaudīgi sprādzieni, norādot, ka šajos kadros attēlota smagās ugunsmetēja sistēmas ”Solncepek” veikums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Daži partneri vilcinās dot nepieciešamos ieročus, baidoties no eskalācijas. Eskalācijas?!” raksta Podoļaks. uzsverot, ka Krievija pret ukraiņiem jau izmanto smagākos ieročus, liekot “cilvēkiem sadegt dzīviem”.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norādījis, ka Latvija kopā ar sabiedrotajiem turpina aktīvi atbalstīt Ukrainu – gan diplomātiski, gan militāri, piegādājot bruņojumu, gan arī praktiski, palīdzot finansiāli un juridiski.

Ziņas no Ukrainas kara frontes liecina, ka Krievija turpina uzbrukumus Lisičanskai un Severodoneckai. Vairākus ciematus Popasnas rajonā savā kontrolē pārņēmuši iebrucēji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijas spēki koncentrējas uz Severodoneckas “katlu”, lai gan Ukraina joprojām notur vairākas nocietinātas teritorijas, neļaujot Krievijas karaspēkam pārņemt visu Donbasa teritoriju.

Īpaši sīvas kaujas piektdien norisinās Limanas virzienā, – informē Doneckas apgabala kara administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko.

“Lielāko daļu Limanas nekontrolē Ukrainas karavīri. Tāpat kā Svitlodarskas virzienā, notikusi Ukrainas Bruņoto spēku pārgrupēšanās, lai ieņemtu nocietinātas pozīcijas. Ienaidnieks šobrīd atrodas Svitlodarskas pašvaldības teritorijā,” telekanālam ”Hromadske” piektdien sacīja Kirilenko.

Ceturtdien raķetes tika raidītas arī uz Harkivas dzīvojamajiem rajoniem, sagraujot ēkas, nogalinot un ievainojot civiliedzīvotājus. Arī piektdien Harkivā skan gaisa trauksmes signalizācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm