tv3.lv

Lai prasītu Katalonijas neatkarību, ielās izgājuši teju divi miljoni cilvēku

Vienā no vērienīgākajām demonstrācijām par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas Barselonas ielās izgāja kopumā 1,8 miljoni cilvēku, ziņo akcijas rīkotāji.

2014. gada 12. septembrī 12:11

Spānijas centrālās valdības aplēses par dalībnieku skaitu ir daudz pieticīgākas. Madrides delegācija Katalonijā paziņojusi, ka demonstrācijā piedalījies aptuveni pusmiljons cilvēku. Akcija notika ceturtdien, 11. septembrī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieprasot tiesības rīkot pašiem savu referendumu par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas, kataloņi ielās izveidoja milzīgu burtu “V”. Tas izvēlēts kā vārda “voto” (balsojums – no spāņu val.) pirmais sākumburts.

Jāatgādina, ka kataloņi par savu neatkarības himnu izvēlējušies komponista Mārtiņa Brauna dziesmu ”Saule, pērkons, Daugava”. Kataloņu versijā tai ir nosaukums ”Tagad ir laiks”. Pats Mārtiņš Brauns jau pavasarī devis atļauju izmantot savu skaņdarbu un piekritis arī, ka dziesmai tiek adaptēti katalāņu slavenākā dzejnieka Migela Marti i Pola vārdi.

Lūk, “Saule, pērkons, Daugava” latviešu koru izpildījumā XXV Dziesmu svētku un XV Deju svētku noslēguma koncertā pērn:

Jau ziņots, ka pagājušā gada rudenī toreizējais Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis intervijā ziņu aģentūrai ”Agència Catalana de Notícies” (ACN) izteicās, ka atbalsta Katalonijas neatkarību gadījumā, ”ja process ir leģitīms”. Pēc tam uz Spānijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Latvijas vēstnieks, kuram bija jāsniedz paskaidrojumi. Pirms dažām dienām medijos izskanēja informācija, ka saistībā ar šiem izteikumiem Spānija varētu ”bloķēt” V. Dombrovska ceļu uz kādu no augstajiem amatiem Briselē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm