Kurš būs nākamais: Baltkrievijas ārlietu ministra pēkšņā nāve raisa spekulācijas

Baltkrievijas ārlietu ministra Vladimira Makeja pēkšņā nāve vienojusi Kremļa opozīcijas un Putinu atbalstošos blogerus par to, ka Lukašenko režīms līdz ar to kļūs vēl atkarīgāks no Maskavas. Vienlaikus tiek izplatītas konspirācijas teorijas par Makeja iespējamo indēšanu. Tiesa, aizdomās par to tiek turēta gan Maskava, gan Polija.

2022. gada 28. novembrī 18:13

64 gadus vecais Makejs nomira pēkšņi. Nav ziņu, ka viņš būtu sirdzis ar nopietnām slimībām. Vēl ceturtdien nu jau bijušais ministrs atgriezās no Drošības un sadarbības organizācijas samita Erevānā, piektdien tikās ar Vatikāna nunciju, bet sestdien tika paziņots par viņa nāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmdien Makejam bija paredzēta tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Lavrovu. BBC ukraiņu dienests pirmdienas rītā nejauši publicēja iepriekš sagatavotu ziņu par gaidāmo tikšanos, izsaucot ironiskas replikas.

Lai gan opozīcijas medijs “Naša Niva”, atsaucoties uz saviem avotiem, rakstīja, ka Makejs miris no sirdslēkmes, oficiālie Baltkrievijas mediji nav nosaukuši nāves cēloni. Šie apstākļi raisījuši spekulācijas par to, ka Makeja nāve nav dabiska.

Politikas vērotāji atzīmē, ka, Makeja nāve, visticamāk, tuvinājusi Baltkrievijas tiešu ieraušanu Krievijas karā pret Ukrainu, jo mirušais politiķis bijis Lukašenko saziņas kanāls ar Rietumiem.

Kādreizējais Krievijas politikas žurnālists Aleksejs Lušņikovs pieļauj, ka Baltkrievijas ministra nāve ir Putina jaunākais brīdinājums Lukašenko, lai viņš uzsāktu agresiju pret Ukrainu.

“Mēs atrodamies uz nozīmīga jauna notikuma sliekšņa,” raksta Lušņikovs. “Makejs šodien nomira. Viņš nebija slims. Vēl vakar bija vairākas lietišķas tikšanās. Karjeras izlūkošanas virsnieks. Viņam bija 64 gadi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Смерть действующего министра иностранных дел Белоруссии Макея – это, вероятно, последнее предупреждение Путина в адрес…

Posted by Алексей Лушников on Saturday, November 26, 2022

Tikmēr bijušais Kremļa padomnieks Sergejs Markovs “atentātā” pret Baltkrievijas ārlietu ministru apsūdz Polijas specdienestus. Saskaņā ar šo konspirācijas teoriju Makejs neesot pakļāvies Varšavas diktātam un par to samaksājis ar dzīvību.

“Galvenā sazvērestības teorija ir, ka Makeju saindēja Polijas specdienesti Makeja nesenās vizītes laikā Vatikānā. Kāpēc poļi indēja Makeju? Tāpēc, ka viņš atteicās pildīt kaut kādu viņu uzdevumu pret Lukašenko,” raksta Markovs.

Vienlaikus Markovs atkārto ziņas, ka pēc ārlietu ministra nāves Lukašenko rezidencē ir nomainīti visi pavāri un apkalpojošais personāls: “Domāju, ka dažreiz tas ir jādara. Un ir labs iemesls, lai to izdarītu tagad.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš Krievijas opozicionārs Leonīds Ņevzļins vēstīja, ka Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko nevienam neuzticas un ir satricināts pēc negaidītās ārlietu ministra Vladimira Makeja nāves, tādēļ ir devis rīkojumu par pavāra, apsardzes un personāla nomaiņu.

Lukašenko ir sācies tumšs dzīves posms

Tikmēr Ukrainas medijos tiek citēts militārais eksperts Olehs Ždanovs, kurš atzīmē, ka Krievijas propaganda velti netērē laiku un jau ir sagatavojusi versiju, ka aiz iespējamā Lukašenko “slepkavības mēģinājuma” atrodas “Ukrainas vai Polijas specdienesti NATO izlūkdienestu vadībā”.

Eksperta vērtējumā, Krievijas Federācija varētu izmantot Lukašenko nāvi, lai iesaistītu Baltkrieviju karā pret Ukrainu.

“Lukašenko ir sācies tumšs dzīves posms, jo Putins viņu ir iedzinis strupceļā – vai nu viņš iesaistās karā un atsakās no armijas, un tad viņam ir iespēja glābt savu dzīvību, vai arī [likvidācija]… Tas [Lukašenko slepkavība] dos ieganstu iesaistīt Baltkrievijas armiju karā, sagrābt valsti un atņemt tai suverenitāti,” sacījis Ždanovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saistībā ar šādu scenāriju tiek atgādināts par 1980. gadā notikušo satiksmes negadījumu, kad uz Maskavas-Minskas šosejas, autokolonnai it kā ietriecoties pašizgāzējā ar kartupeļiem, bojā gāja Baltkrievijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas pirmais sekretārs Pjotrs Mašerovs.

“Tas viņiem [Kremlī] ir normāli. Tas tiek praktizēts jau kopš Padomju Savienības laikiem,” piebildis Ždanovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm