Krozeto: Ja Krievijas tanki iekļūs Kijivā, var sākties Trešais pasaules karš

Ja Krievijas tanki iekļūs Kijivā, var izcelties Trešais pasaules karš, paziņoja Itālijas aizsardzības ministrs Gvido Krozeto, tiekoties ar savu Francijas kolēģi Sebastjēnu Lekornī.

28. janvārī 7:38

“Trešais pasaules karš var sākties, ja Krievijas tanki ieradīsies Kijivā un uz Eiropas robežām. Vienīgais veids, kā to apturēt, ir neļaut tiem atbraukt,” sacīja Krozeto, par kura teikto vēstīja Itālijas ziņu medijs “RAI News”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krozeto uzsvēra, ka Itālijas un Francijas drošība sākas no “austrumu frontes un tā, kas notiek Ukrainā”.

Abi ministri bija vienisprātis, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir lielākais drauds mieram un stabilitātei Eiropā kopš Otrā pasaules kara.

“Tas ir skaidrs teritoriālo robežu integritātes un nesatricināmības, starptautisko tiesību un ANO Hartas principu pārkāpums,” sacīja Itālijas aizsardzības ministrs.

Itālija jau ir piegādājusi Ukrainai sešas militārās palīdzības paketes, tostarp zināmu daudzumu artilērijas, kas kļuva par ievērojamu pastiprinājumu Ukrainas Bruņotajiem spēkiem.

Itālijas parlaments decembrī nobalsoja par militāro piegāžu Ukrainai turpināšanu. Itālija palīdzēs Kijivai vismaz līdz šī gada beigām.

Pašlaik tiek pabeigta sagatavošanās pretgaisa aizsardzības kompleksa SAMP/T nosūtīšanai, kuru kopīgi izstrādājušas Francija un Itālija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm