Krievu vīrieši viens otram palīdz lauzt kaulus, lai izvairītos no mobilizācijas

Neilgi pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma par daļējo mobilizāciju bruņotajos spēkos, potenciālie karavīri steidza internetā uzmeklēt paņēmienus, kā gūt dažādus lūzumus un citas traumas, lai tā sevi paglābtu no dienesta. Nu tīmeklī apgūtās prasmes krievi sākuši atrādīt, sociālajos tīklos publicējot video, kuros draugi viens otram mēģina salauzt rokas un kājas.

30. septembrī 10:54

Kamēr daži krievi spējuši izvairīties no iesaukšanas dienestā, steigā pametot Krieviju, citi sākuši sevi sakropļot un savus centienus nekautrējas arī publicēt sociālajos tīklos. Piemēram, kādā no nesenākajiem publiskajā telpā nonākušajiem video redzams, kā paziņa ar veseri mēģina salauzt roku kādam krievu rezervistam, vēsta “Telegraph”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņemtajos kadros vīrietis ar kailu torsu izstiepj savu kreiso roku un atbalsta uz sola. Viņa draugs spēji atvēzē rokās satverto veseri un triec to pret otra izstiepto roku, bet pēc tam aizklāj acis un izskrien no kadra.

“Cietušais” pieceļas, bet viņa kreisā roka ļengani nokarājas gar sānu. Vienlaikus gan nav noprotams, vai vesera trieciens bijis tik spēcīgs, lai roku tiešām salauztu un rezervistu paglābtu no dienesta Ukrainā.

Pēc brīža pie vīrieša pienāk divas sievietes un apskata viņa roku, bet draugs ar veseri fonā noprasa: “Ko tu ar to domā… Man neizdevās?”

Tāpat sociālajos tīklos publicēts video, kur kāds cits krievs mēģina izvairīties no militārā dienesta, salaužot sev kāju. Vīrietis guļ kāpņu pakājē, vienu kāju nedaudz piepacēlis uz pirmā pakāpiena. Savukārt viņa draugs uzkāpj kāpņu korē, bet pēc tam lec lejā, piezemējoties uz otra izstieptās kājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video redzams, kā ievainotais vīrietis agonijā saviebjas, kamēr draugs šokā par notikušo pār savu galvu pārvelk džemperi, lai aizsegtu nepatīkamo skatu.

Tiesa, ir arī drastiskāki centieni izvairīties un protestēt pret iesaukšanu militārajā dienestā – kāds vīrietis pats sevi aizdedzinājis, bet kāds cits karavīru pulcēšanās centrā mēģinājis nošaut militāro komandieri.

Kremlis it kā ir brīdinājis krievus nemēģināt mākslīgi sevi savainot tikai, lai izvairītos no Putina mobilizācijas. Tomēr, kā atzīmē medijs, jaunā tendence spilgti parāda krievu izmisumu un spējos centienus izvairīties no vāji aprīkotās un apmācītās Krievijas armijas.

Kopš Putins aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka Krievijas armijā tiks iesaukti 300 000 rezervistu, tiek ziņots par vismaz ceturtdaļmiljonu militārajam vecumam atbilstošu vīriešu, kuri lielvalsti pametuši. Tā kā daudzi no viņiem valsti pamet caur Gruziju, robežkontrole noteikusi ierobežojumus transportlīdzekļiem, kas ierodas no Krievijas, lai apslāpētu masveida izceļošanu.

Savukārt Lielbritānijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka, pēc Putina paziņojuma par daļējo mobilizāciju, Krieviju pametuši vairāk vīriešu, nekā lielvalsts armijā bija karavīru, kad tā 24. februārī iebruka Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm