Krievijas ziemas ofensīva nav sasniegusi Kremļa mērķi līdz 31.martam

Krievijas ziemas ofensīva nav spējusi sasniegt Kremļa mērķi līdz 31.martam pilnībā sagrābt Doneckas un Luhanskas apgabalus, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) jaunākajā ziņojumā.

2. aprīlī 11:13

Krievijas ziemas ofensīva nav sasniegusi Kremļa mērķi līdz marta beigām

Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieks, Ukrainas operācijas komandieris ģenerālis Valērijs Gerasimovs 22.decembrī paziņoja, ka Krievijas karaspēks koncentrēsies uz Doneckas apgabala sagrābšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Februāra sākumā Krievijas armija sāka ziemas ofensīvu līnijā Kupjanska-Svatove-Kreminna-Limana. Tomēr Krievijas ziemas ofensīva nav spējusi sasniegt Kremļa mērķus līdz 31.martam ieņemt visas Doneckas un Luhanskas apgabalu teritorijas to administratīvajās robežās.

ISW jau sen ziņoja, ka Krievijas ziemas ofensīva, visticamāk, nebūs veiksmīga Krievijas pavēlniecības pastāvīgo neveiksmju dēļ.

ISW arī secināja, ka Krievijai trūks kaujas spēka, kas nepieciešams vairāk nekā vienas lielas ofensīvas operācijas nodrošināšanai Doneckas un Luhanskas apgabalos, un vervēšanas kampaņas Krievijā un okupētajās Ukrainas teritorijās, ļoti iespējams, liecina, ka Krievija gatavojas rezervju trūkumam.

ISW arī pieļauj, ka pieaugošās krievu spekulācijas par Krievijas militārās pavēlniecības maiņu, visticamāk, liecina, ka Krievija drīzumā varētu pārkārtot savu augstāko militāro pavēlniecību neveiksmīgās ziemas ofensīvas dēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm