tv3.lv

Krievijas propagandas TV pārsteidzoši izskan drūmas prognozes par karu Ukrainā

Pieredzējis militārais analītiķis Kremļa strikti kontrolētajā valsts televīzijas kanālā sniedzis ļoti kritisku vērtējumu par apstākļiem, kādos Krievija ierauta Ukrainas kara rezultātā. Arī nākotnes perspektīvu Maskavai eksperts zīmē drūmos toņos.

Krievijas publiskajā telpā reti sastopamā kritika par tās karu Ukrainā pirmdien izskanēja valsts televīzijas kanāla diskusijā. Tajā militārais analītiķis Mihails Hodorjonoks norādīja uz vairākiem kritiskiem apstākļiem, kādos nonākusi Krievija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kritika par Krievijas vesto karu Ukrainā Kremļa kontrolētajā TV kanālā izskan laikā, kad Krievijas spēki piedzīvo neveiksmes Ukrainā.

Militārais analītiķis Hodorjonoks ir ievērojams ar to, ka jau pirms iebrukuma Ukrainā savā analīzē visai precīzi paredzēja šī kara gaitu un postošās sekas pašai Krievijai.

Pirmdienas TV diskusijā Hodorjonoks vērsa uzmanību tam, kādā izolācijā nonākusi Krievija tās neizprovocētā iebrukuma Ukrainā rezultātā. Cita starpā, viņš kritizēja Krievijas draudus Somijai par tās centieniem pievienoties NATO.

”Situācija mums, godīgi sakot, pasliktināsies”

”Nežvadziniet ieročus Somijas virzienā. Tas patiesībā izskatās ļoti nenopietni. Jo galu galā mūsu militāri politiskās pozīcijas galvenais trūkums ir tas, ka mēs savā ziņā esam pilnīgā ģeopolitiskā izolācijā un, lai arī kā mēs to negribētu atzīt, praktiski visa pasaule ir pret mums. Un no šīs situācijas mums ir jāizkļūst,” atzīmēja eksperts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākotnes ainu Krievijai viņš zīmēja vēl drūmākās krāsās. Hodorjonoks norādīja uz vērienīgām ieroču piegādēm, kas drīzumā, visticamāk, nonākšot ukraiņu rokās.

Eksperts uzsvēra, ka Ukrainas bruņotie spēki spēj mobilizēt un apbruņot miljonu cilvēku, atgādinot par ASV un Eiropas plāniem paplašināt atbalstu Ukrainai militāro piegāžu jomā.

”Tāpēc miljons bruņotu Ukrainas karavīru ir jāuztver kā tuvākās nākotnes realitāte. Un tas mums ir jāņem vērā savos operatīvajos un stratēģiskajos aprēķinos, ka situācija šajā ziņā mums, godīgi sakot, pasliktināsies,” vērtēja Hodorjonoks.

Analītiķis ar ievērojamu militāro pieredzi

No visiem TV diskusijas dalībniekiem Hodorjonoks ir visprātīgākais, – ”Twitter” ierakstā secina vēsturnieks un speciālists Ķīnas jautājumos Kamils Galajevs, norādot uz viņa bagāto militāro pieredzi.

”Lielākā daļa ekspertu vērtēja Krievijas armijas militārās spējas, pamatojoties uz oficiālo propagandu. Hodorjonoks – balstoties savā pieredzē,” vērtē Galajevs.

Hodorjonoka analīzē aicina ieklausīties arī citi, piemēram, izdevuma ”The Daily Beast” publiciste Džūlija Deivisa. Viņa mudina interesentus iepazīties arī ar iepriekšējiem Hodorjonoka vērtējumiem, tai skaitā par tiem, ko viņš paudis vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Pesimistikas prognozes jau pirms kara

Pesimistisku prognozi par Krievijas iebrukumu Ukrainā izdevumā ”Gazeta.ru” Mihails Hodorjonoks publicēja vēl 3. februārī. Viņš jau tobrīd publikācijā noraidīja cerības uz ātru Krievijas uzvaru Ukrainā.

Rakstā, kurš lasītājiem Latvijā šobrīd nav pieejams, analītiķis apšaubīja tobrīd Krievijā plaši izplatīto pieņēmumu, ka ”Kijivas režīmu” neviens neaizstāvētu. Tā nav taisnība, viņi to darīs, arī krievvalodīgie, – rakstīja Hodorjonoks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš kritizēja arī apgalvojumus, ka Krievija var uzvarēt dažu stundu laikā, iznīcinot Ukrainas armiju ar “varenu artilērijas triecienu”. Hodorjonoka vērtējumā, jau pats termins “varens artilērijas trieciens” liek domāt, ka to izdomājuši ”politruki”, nevis militāristi. Analītiķis to novērtēja kā propagandu, kam nav saistības ar realitāti.

Militārais eksperts arī centās kliedēt Krievijā tobrīd plaši izplatīto mītu, ka Ukrainas armijā valda nekārtība, uzsverot, ka kopš 2014. gada kaimiņvalsts bruņotie spēki tiek veidoti lielā mērā pēc NATO standartiem.

Hodorjonoks 3. februāra publikācijā Krievijas iebrukuma gadījumā progozēja arī nozīmīgu ASV un NATO palīdzību Ukrainai. Tāpat eksperts kategoriski noraidīja iespēju, ka Ukrainu izdotos ieņemt zibenskara rezultātā.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm