tv3.lv

Krievijas miljardierim izvirza apsūdzības naudas atmazgāšanā

Krievijas miljardierim Vladimiram Jevtušenkovam noteikts mājas arests un pret viņu sākta izmeklēšana par apsūdzībām naudas atmazgāšanā. Tas ir pirmais šāda līmeņa uzņēmēja arests kopš Mihaila Hodorkovska ieslodzīšanas un rada bažas par jaunu vēršanos pret oligarhiem.

2014. gada 17. septembrī 18:53

Krievijas Izmeklēšanas komiteja vakar vakarā paziņoja, ka Krievijas miljardieris un kompānijas “AFK Sistema” galvenajam īpašniekam Vladimiram Jevtušenkovam piemērots mājas arests un pret viņu ir sākta izmeklēšana par akciju piesavināšanos un naudas atmazgāšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apsūdzības ir oficiāli saistītas ar viņa uzņēmuma veiktu naftas kompānijas “Bašņeftj” akciju iegādi. Mājas arests kā drošības līdzeklis uzņēmējam ir noteiks līdz 16. novembrim, taču, ja viņu atzīs par vainīgu, miljardierim var piespriest līdz pat 10 gadiem cietumā.

Šādu apsūdzību izvirzīšana notikusi pirmoreiz kopš tika atņemta brīvība naftas kompānijas ”JUKOS”  īpašniekam Mihailam Hodorkovskim.

Krievijas politiskajās un biznesa aprindās tas ir radījis bažas par jaunu vēršanos pret ietekmīgiem oligarhiem. Notikušais izraisījis akciju cenu kritumu Krievijas fondu biržās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm