Krievijas militāro aktivitāšu novērošanai Rumānijā ierodas NATO izlūklidmašīnas

18. janvārī 12:29

Otridien gaisa spēku bāzē netālu no Rumānijas galvaspilsētas Bukarestes ieradusies pirmā no trim NATO novērošana lidmašīnām. To galvenais uzdevums būs monitorēt Krievijas militārās aktivitātes no alianses dalībvalstu teritorijām, vēsta “Associated Press”.

Gaisa agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas (Airborne Warning and Control System) jeb AWACS otrdienas pēcpusdienā ieradās Otopeni pilsētas gaisa spēku bāzē un drīzumā uzsāks reģionālo izlūkošanas misiju, kas ilgs vairākas nedēļas. Plānots, ka lidaparāti uzraudzīs Krievijas militārās aktivitātes 30 NATO dalībvalstu teritorijās.

Izlūklidmašīnas, kuras NATO nodēvējis par “acīm debesīs”, pieder 14 lidaparātu flotei, kas parasti atrodas Rietumvācijā. Iespaidīgajām lidmašīnām uzstādīti lieli radara kupoli, un tās spēj uztvert citus lidaparātus simtiem kilometru attālumā.

Rumānijas militārais vadītājs, ģenerālis Daniels Petresku sacījis, ka AWACS lidmašīnu pievienošanās jau esošajiem pastāvīgajiem izlūkiem ir stingra gaisa spēku nostiprināšanās NATO austrumu flangā.

“Associated Press” atzīmē, ka kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 24. februāra rītā militārā alianse pastāvīgi centusies stiprināt savas spējas, tostarp nosūtot papildu daudznacionālās kaujas grupas uz Rumāniju, Ungāriju, Bulgāriju un Slovākiju.

FOTO: Andreea Alexandru, AP

Tāpat AWACS jau iepriekš veikušas izlūkošanas patruļas virs Austrumeiropas un Baltijas jūras reģiona, lai izsekotu Krievijas kara lidmašīnas netālu no NATO robežām.

Iepriekš vēstīts, ka Polijas un Baltkrievijas, kā arī Polijas un Ukrainas robežu pastiprināti uzrauga militārās alianses izlūklidmašīnas. Nesenā pastiprinātā izlūkošana, iespējams, bija saistīta ar Baltkrievijā ieradušos nākamo ešelonu ar krievu kara tehniku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm