Krievijas drošības dienests pieprasījis divu Ukrainas ministru apcietināšanu

Krievijas Federālais drošības dienests pieprasījis divu Ukrainas ministru apcietināšanu par Krievijas “teritoriālās nedalāmības pārkāpšanu”, paziņojusi Maskavas tiesa.

2022. gada 6. decembrī 14:06

Krievija septembrī pēc pseidoreferendumu sarīkošanas paziņoja, ka anektē četrus daļēji okupētos Ukrainas apgabalus: Luhansku, Donecku, Hersonu un Zaporižju. Rietumi ir asi nosodījuši Krievijas krāpniecisko mēģinājumu anektēt suverēnu Ukrainas teritoriju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maskavas tiesas preses pārstāvis ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka Krievijas Federālā drošības dienesta izmeklētāji pieprasījuši, lai aizmuguriski tiek apcietināta Ukrainas vicepremjere un ministre pagaidām okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos Irina Vereščuka un Ukrainas ārlietu ministra vietniece Emine Džaparova.

Krievijas totalitārā režīma propagandas rupors “RIA Novosti” vēsta, ka politiķes apsūdzētas par “Krievijas teritoriālās nedalāmības pārkāpšanu”.

Augsta ranga Ukrainas amatpersonas, tai skaitā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir apmeklējušas no krievu iebrucējiem atbrīvotās teritorijas, par kuru aneksiju paziņojusi Maskava. Otrdien Zelenskis apmeklēja Slovjansku, netālu no frontes līnijas Doneckas apgabalā.

Vereščuka apmeklēja Hersonu pēc tam, kad Ukrainas armija novembrī patrieca krievu okupantus.

Džaparova, kura ir Krimas tatāriete, cīnās par jautājumiem, kas būtiski tatāru minoritātei un lūgusi starptautisku atbalstu Ukrainai piederošās Krimas atbrīvošanai.

“RIA Novosti” vēsta, ka abas politiķes Krievijā izsludinātas meklēšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm