Krievijai apšaudot Hersonu, nogalināti septiņi cilvēki

Krievijas karaspēkam ceturtdien apšaudot Ukrainas dienvidu pilsētu Hersonu, ir nogalināti septiņi cilvēki un 21 ievainots, paziņoja Hersons apgabala kara administrācijas vadītājs Jaroslavs Januševičs.

25. novembrī 7:34

Pēdējā diennakts iezīmējusi, ka karadarbība Hersonā pastiprinājusies. Raķešu uzbrukumi tur sākās vakar pēcpusdienā. Okupanti par savu lādiņu mērķi izvēlējās dzīvojamos rajonus, trāpot mājām un bērnu laukumiem. Lūk šādi izskatās kara patiesā seja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apšaudēs nogalināti septiņi cilvēki un vairāki desmiti ievainoti.  Vēl vairāki atstāti bez gadiem iekoptajām mājvietām.

“Šodiena ir kārtējā šausmīgā lappuse mūsu varoņpilsētas vēsturē. Vakara laikā vien ir 21 ievainotais un septiņi bojāgājušie (..) Mūžīga piemiņa bojāgājušajiem no krievu okupantu rokas. Patiesa līdzjūtība tuviniekiem,” Januševičs rakstīja savā “Telegram” kontā.

Valentīna Fedina
hersoniete

“Nav nekā sliktāka par Krieviju. Nekā sliktāka. Brāļi, māsas… Hersonu viņi gribēja paņemt! Nekad! nekad! Neparko! Mēs te labāk nomirsim, nekā atdosim.”

Okupanti jau iepriekš arī apšaudījuši kritisko infrastruktūru, tāpēc liela daļa hersoniešu, tāpat kā citviet dzīvojošie, pārlaiž ziemu bez ūdens, elektrības un apkures. Ūdeni vismaz var sagādāt izdales punktos.

Svetlana Ustinova
hersoniete

“Ja kāds te būtu gājis garām, viņš tiktu nogalināts. Kā lai nebaidās? Bet bez ūdens arī nevar dzīvot.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vietējā administrācija kā vien var – palīdz iedzīvotājiem, kuru mājas izpostītas. Viņiem tiek meklētas iespējas nakti pārlaist zem jumta.

“Mēs jūs tagad aizvedīsim uz astoto skolu. Jūs pārlaidīsiet nakti tur, būs pieejama sociālā palīdzība un tie, kuri grib evakuēties, palīdzēsim arī ar to. Sarunāts?” pauda Januševičs.

Mediji ziņo, ka četri no nogalinātajiem atradušies kafejnīcā. Doties ārpus mājas nav droši, atrasties mājās arī nē. Ukrainas karaspēks dod prettriecienus otrā Dņepras krastā esošajiem okupantu spēkiem, bet sagaidāms, ka cīņa par reģionu būs smaga.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, komentējot Hersonas pilsētas un apgabala apšaudes, atzīmēja, ka tā ir zaudētāju atriebība. Viņš arī uzsvēra, ka Krievija neprot karot, bet vienīgais, ko tā spēj, ir terorizēt iedzīvotājus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm